KIRIKHAN CİĞERİ MARKA OLUYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Kırıkhan Kaymakamlığı, Belediye ve Kasaplar, Lokantacılar, Kebapçılar Odası Başkanlığı’nın organizasyonuyla “Kırıkhan 1. Ciğer Festivali” düzenlendi. Kırıkhan Mesire Alanı’nda “Kırıkhan’a gel ciğerimi ye” sloganıyla gerçekleştirilen “Kırıkhan 1. Ciğer Festivali” Kırıkhan Halkının muhteşem kalabalığı ve siyasilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Antakya Mehteran Takımı’nın konseriyle başlayan festivalde vatandaşlar ve davetliler, kurulan stantlarda pişirilen ciğer kebaplarıyla karınlarını doyurdular. Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran halkla beraber başını çektiği davul zurna halay gösterisi festivale ayrı bir renk kattı.

ÜNLÜ GURMELER EŞLİK ETTİ
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Bu festivalin Fikir babasının Kaymakam Mustafa Erkayıran’ın olduğunu belirterek başladığı konuşmalarına; “Maşallah Kaymakamımızın hızına yetişmek için gayret gösteriyoruz. Kırıkhan’ımızın zengin mutfak kültürü arasında en önemli yere sahip olan ciğer kebabımız, gerçekleştirdiğimiz bu festivalle, tanıtım açısından Kırıkhan ciğeri Ülke gündeminde haklı yerini alacaktır. Bugün artık Türkiye’de Kırıkhan dendiği zaman ciğer kebabının, akla ilk olarak gelmesi için hiçbir sebep olmayacaktır” dedi. Festivali geleneksel hale getireceklerini aktaran Yavuz, “Damak tadının, sofra kültürünün dünyadaki en güzel örneklerinden bir tanesi olan Hatay’ın güzel incisi olan Kırıkhan’da, ciğer kebabımızın tanıtımıyla ilgili Türkiye’den ve dünyadan ünlü gurmelerinin aramızda olduğunu belirtmek isterim” dedi.
Başkan Yavuz; gerçekleştirilen Ciğer festivaline büyük destek ve katkıları bulunan Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk‘e, Kırıkhan Halkı adına teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi. Festivale AK Parti Hatay milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, AK Parti İlçe Belediye Başkanları,Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ile vatandaşlar katıldı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>