BAŞBAKAN YARDIMCISI NURETTİN CANİKLİ, ‘GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ‘EVET’


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Hatay ziyareti kapsamında İskenderun’da AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret ederek, partililer ile bir araya geldi. Başbakan Yardımcısı Canikli, “Ne yaparsan yap ey Almanya, Hollanda, istediğin kadar teröre, teröristlere ve onları destekleyenlere destek ver. HDP’ye CHP’ye destek ver. Ne yaparsan yap. Hayır kampanyasının yürütülmesi için ne yaparsan yap sonucu değiştiremezsin. Allahın izni ile bu millet kararını verdi” diyerek Almanya’da konuşmak isteyen bakanlara izin verilmemesini sert bir dille eleştirdi.

‘BİZİM GÖREVİMİZ MİLLETE HİZMET ETMEK’
Hatay’a gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli İskenderun’da Partisinin ilçe teşkilatında partililerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Uzun kuyrukların oluştuğu ziyarette, parti binasının da kalabalık dolayısıyla yetersiz kalması nedeniyle konuşmayı, parti binasının balkonunda yaptı. AK Parti olarak sandığı ve sandığa gitmeyi sevdiklerini belirten Başbakan yardımcısı Nurettin Canikli, “Neden? Çünkü sandık demek Millet demek, sandık demek milletin hakemliği demek. Sandık demek tekrar millete gidip, yetki istemek demek. Ama herkes bizim kadar sandıktan hoşlanmıyor. Bazıları sandığı sevmiyor, çünkü milleti sevmiyor milleti. Milletten korktuğu için sandığa gitmiyor. Milletin ona her sandığa gidişinde kırmızı kart gösterdiğini, göstereceğini bildiği için sandığa gitmiyor, sandıktan kaçmak için her şeyi yapıyor. Niye korkuyorsun ya milletten. Bizim görevimiz millete hizmet etmek. Niye kaçıyorsunuz milletten” dedi.

‘MİLLETİMİZ NE YAPACAĞINI ÇOK İYİ BİLİR’
CHP’nin Cumhurbaşkanı hükümet sisteminin geçmemesi için TBMM oturumlarında her şeyi yaptığını hatırlatan Başbakan yardımcısı Canikli, “Bugüne kadar denenmemiş her şeyi yaptılar. Yani milletvekilimizin bacağını bile ısırdılar, bende şahidim. Milletin kürsüsüne kendilerini kelepçeledi. Engellemek için akıllarına her şey geliyor. Korkunun ecele faydası yok, demokrasilerde millete gideceksin, milletin yüzüne bakacaksın, milleti dinleyeceksin, milletin talimatını alacaksın, millet ne diyorsa onu yapacaksın. Milletimiz ne yapacağını çok iyi bilir. Kendisine hizmet etmeyeni gördüğü anda tekmeyi vuruyor. Hiç affetmiyor vallahi. Dört yılın bitmesini de beklemiyor. Millet hizmet etme yetkisini sürekli bize bunun için veriyor. Biliyor ki yetkiyi de milletten alıyoruz, hizmeti de milletten götürüyoruz. Biz başkalarına hizmet etmiyoruz. Başkalarına bu ülkenin kaynaklarını aktarmıyoruz” diye konuştu.

‘NEDEN KORKUYORSUN EY KILIÇDAROĞLU?’
2002’den beri bugüne kadar CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hep dediğinin tersi olduğunu, dedikleri hiç hiçbir şeyin gerçekleşmediğini belirten Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Yani hep milleti bugüne kadar kandırdılar, hep milleti kandırmak için siyaset yaptılar meydanlara da onun için çıktılar. Bugünde milleti kandırıyorlar, kandırmaya da devam ediyorlar. 16 Nisan’da milletin onayına sunduğumuz Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle de ilgili tarihte görülmemiş yalanlar söylüyorlar. Kuyruklu yalanlar, güneş yüzü görmemiş yalanlar söylüyorlar. Ve Kılıçdaroğlu milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Bakın bunu yaparken de, açıkça, mertçe partisiyle birlikte kampanya yapamıyor. Yani CHP’nin kurumsal kimliği altında onun bayrağı altında kampanyasını yürütemiyor. Neden korkuyorsun ey Kılıçdaroğlu? Bak biz AK Parti olarak yüzümüz, anlımız ak, göğsümüzü gere gere partimizin bayrağı altında AK parti olarak kampanyamızı yürütüyoruz. Sen niye CHP’nin bayrağı altında bu kampanyayı yürütemiyorsun? Çünkü partisine güvenmiyor, partisinden utanıyor. Çünkü biliyor ki bu millet CHP’yi çok iyi tanıyor” şeklinde konuştu. AK Parti İlçe Teşkilatı önündeki programa; AK Parti Hatay Milletvekilleri, Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, İl Başkanı Av. Ahmet Atıç, İlçe Başkanı Ayhan Bodur, belediye başkanları ve partililer katıldı. Haber: Cuma KESEROĞLU