BÖYLE ‘ORTAK AKIL’ MI OLUR?

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   1 Yorum


HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın bir radyo programında “Ortak akla inanan bir insanım, bilim insanı her şeyi ben bilirim diyemez. Bu şehir ile ilgili söyleyecek sözüm var diyen tüm STK’ları dinlerim” dediğini haber bülteninde okudum. Şaşırdım!
Battı çıktının durumuna ilişkin her kurumun, her STK’nın, her gazetecinin, her vatandaşın görüşü olduğunu biliriz.
O vakit ortak akıl neredeydi?
Bu kadar tepkiden sonra, bu kadar masraftan sonra, Tayfur Sökmen’e giriş verileceği duyurulurken.. Ta en başından kulak verilseydi fena mı olurdu?
Bugün bir iyileştirme yapılacak olsa bile yetmez!
Battı çıktı meselesini geçtim.
Peki semt pazarı yeri için ne diyeceğiz?
CHP’li Belediye Meclis Üyeleri bile, HBB tarafından yapılan yeni imar planında, Mustafa Kemal Mahallesindeki Semt Pazarı yerinin imara açılmasını doğru bulmadıklarını açıkladı, iyi mi?
Lütfü Başkan’ın mensubu olduğu partinin meclis üyeleri, eğer çare olarak İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya “Mahkemeye git” çağrısında bulunabiliyorsa..
Ortak aklın bittiği yerdeyiz!
Bu şehir ile ilgili söyleyecek sözü olanlar daha nereye gitsin?
Dahası var?
Aynı günlerde;
AK Parti Hatay il başkanı Mehmet Yeloğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin eski otogarı satışa çıkarma girişimine yönelik olarak da, “Kentin katledilmesi ve geleceğin satılması” anlamına geleceğini kaydederek, “Satış engellenmeli, aksi takdirde satışı engelleriz” mesajı verdi mi? Verdi!
Buna karşılık olumlu, olumsuz bir yanıt geldi mi? Hayır!
İyi de Kentsel ve Arkeolojik Sit Alanı meselesi, HBB için bir anlam ifade etmiyor mu?
Sosyal teknik altyapı alanlarının geliştirilmesi fikrine ne oldu?Yeşil alan mevzusu ağır mı geldi?
***
Bunlar son birkaç gündür önümüze çıkan sorunlar..
Yapmamız gereken şu;
Sahada ve uygulamada gereğini yapacak somut adımlar bekliyoruz!
Madem ‘Ortak akıl’ dediğimiz kıymetli bir yol haritasına kafa yoracağız, o halde ‘laf olsun torba dolsun’ anlamına gelen sözlerden uzak durmalıyız!
Tavsiyem;
Danışın ve birlikte hareket edin!
Aksi halde, sorun yaşamaya devam ederiz.

TARIM ÖNCELİĞİMİZ
Geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu basın açıklaması ile Pamuk Üreticilerinin Sorunlarını TBMM’ye taşıyan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yine bu sorunların araştırılarak çözüme kavuşturulması amacıyla, MHP Grubundan 20 milletvekili ile birlikte Meclis Araştırması açılması için önerge verdi. Tarıma, çiftçiye sahip çıkan bu duruştan ötürü Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’yı kutluyorum. Tarım önceliğimizdir!

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR!
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın Ankara temasları tam gaz devam ediyor.. Milletvekili Abdulkadir Özel’in büyük desteği ile ‘müthiş ikili’ proje mesaisini sürdürüyor.
MHP ve CHP milletvekillerinin de katkılarıyla, ‘hizmet’ anlayışı siyasetten önce geliyor.
Güzel haberler bekliyoruz..

Kategori:

1 Yorum

  • Mehrali ÇELİK
    Reply

    Başgan bizimle dalga geçir.STK lardaki akla ihtiyacınmı var? Aklının fazlalığından CHP genel merkezine bile akıl verip, milletvekilliği sırasını değiştirmeye yeten aklına ne oldu? Yoksa istediğin birini il başkanlığına getirmeyimi pilanlıyorsun? İskenderundaki STK larda, CHP lilerde senin yüzüne bakmaz. Başka kapıya.Allah versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>