CHP’DE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


CHP İskenderun ilçe olağan kongresi yoğun katılım ve büyük coşku içerisinde gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Yusuf Mansuroğlu güven tazelerken yönetime 5 yeni üye katıldı. İskenderun ilçe örgütünün 36. Olağan kongresi İsa Taş Plaza’da yapıldı. Toplam 417 delegeden 299’u sandık başında oy kullandı ve 5 oyun geçersiz sayıldığı kongrede yeni yönetim 294 oyla göreve başladı.
CHP Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve Birol Ertem, CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, eski bakanlardan ve geçmiş dönem milletvekilleri Nihat Matkap, Fuat Çay, Aziz Yazar, Refik Eryılmaz, Haydar Demirtaş, CHP Hatay il başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksürer, AK Parti İskenderun ilçe başkanı Ayhan Bodur, MHP ilçe başkanı Turan Bozkurt, İyi Parti ilçe başkanı Abdullah Şenöz, Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir, Defne belediye başkanı İbrahim Yaman, Arsuz belediye başkan vekili Sedat Deveci, CHP Arsuz ilçe başkanı Faik Çekin, Belen ilçe başkanı Fevzi Yüksel ile partili delege ve üyelerin katıldığı kongre “Demokrasi Şöleni” olarak adlandırıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasının ardından oluşturulan divan başkanlığına CHP Parti Meclisi üyesi Ali Öztunç getirildi.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan divan başkanı Ali Öztunç yapılan ilçe ve il kongrelerinin seçime hazırlık niteliği taşıdığına vurgu yaparak iktidar partisine yüklendi.

GÜCÜNÜZ CHP’YE YETMEZ
AK Parti’yi “Adaletten Kaçanlar Partisi” olarak tanımlayan Ali Öztunç, şunları söyledi;”İstediğiniz kadar uğraşın, CHP’li belediyelerde yolsuzluk ve hırsızlık bulamazsın. Bunları arıyorsanız görevden aldığınız Melih Gökçek, Kadir Topbaş’a bakın. Gel Antakya İskenderun belediye başkanlarına bak. Bunlarla ilgili her türlü söylentiler ortada. Eğer görevden uzaklaştırma yapacaksan önce kendi pisliğini temizleyeceksin. Bunlara karşı direneceğiz asla teslim olmayacağız. İskenderun kongremiz hayırlı olsun Bu gidişat erken seçimin göstergesidir. Hazırlıklı olmalıyız” dedi.

İKTİDAR ŞARKILARI SÖYLEYECEĞİZ
Göreve yeniden seçilen ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu ise “CHP’nin ayak sesleri her geçen gün artarak büyüyor. Önce İskenderun Belediyesi ardından Büyükşehir ve daha sonra da genel iktidar en büyük hedefimizdir” dedi.Son yerel seçimde kaybettikleri belediye seçimini bir “Yol Kazası” olarak niteleyen Mansuroğlu bunun için hiç kimseyi suçlamadığını ifade etti. Yusuf Mansuroğlu, “Demek ki tabanla, örgütle ve halkla  bütünleşememişiz. Ama önümüzdeki seçimde CHP bayrağını İskenderun belediyesine asacağız” dedi. Seçim sonrasında yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Yusuf Mansuroğlu, Yılmaz Akbay, Nalan Akkülah, Fatin Bereketoğlu, Fuat Çıkan, Semir Çıtanak, Yusuf Gökay, Haydar İnkaya, A.Deniz Karataş, Nermin Kaynar, Nurettin Layık, Veli Polat, Mustafa Saçlı, Selen Saraç, Bülent Şimşek, Şirin Toğargör ve Selva Yangın.. Haber: Mustafa TOPAL

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>