İSTE’DİLER, TABLETLERİNİ ALDILAR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


2017 LYS tercih işlemleri sonucundan İSTE’yi tercih eden ve kayıt yaptıran lisans öğrencilerine söz verilen ve Tosyalı Holding, Yazıcılar Demir Çelik ve Ekinciler Holding sponsorluğunda hediye edilen ‘tabletler’, Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda yapılan tören ile sahiplerine teslim edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, tabletleri öğrencilerin eğitim-öğretim ve araştırma amacıyla kullanması için hediye eden Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tosyalı, Yazıcı Demir Çelik Bölge Koordinatörü Osman Gözükara, Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci, işadamları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

‘ŞANSLI BİR YERDEYİZ’
Törende bir konuşma yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Ne kadar şanslı bir yerdeyiz! İskenderun, İSTE ve bizler çok şanslıyız. Üniversitesini bu kadar sahiplenen ve aynı zamanda üniversitenin gelişmesi için birbirleri ile hem işbirliği yapan ve hem de yarışan iş adamları, sanırım hiçbir yerde yoktur. Üniversite-İş Dünyası işbirliği burada çok iyi, çok memnunuz, kendilerine Üniversite olarak müteşekkiriz. Ayrıca, sadece binaya ve betona değil, insana, eğitime, öğretime ve araştırmaya da büyük önem veriyorlar ve teknoversite vizyonumuzu her zaman destekliyorlar. Tosyalı Holding, Ekinciler Holding ve Yazıcı Demir Çelik tarafından ortaklaşa alınan toplam 1000 adet son teknolojik özelliklere sahip bu tabletler teknoversite vizyonumuz besleyen eğitim-öğretim ve araştırma süreçlerimizin önemli parçaları olacak. Teknolojinin üniversiteleştiği TEKNOVERSİTE’de öğrencilerimiz bu tabletleri kullanarak öğrenme süreçlerini hızlandırabilecekler ve sunduğumuz hizmetleri daha rahat ve etkin olarak kullanabilecekler. Örneğin, Üniversitemizin her noktasından bağlanılabilen kablosuz internet ağına tüm öğrencilerimiz rahatlıkla ulaşabileceklerdir. Bu sene bizi tercih eden lisans öğrencilerimize tablet sözü verdik ve saygıdeğer sponsorlarımızın desteği ile sözümüzü tutabilmenin, bu projeyi Türkiye’de bu sene gerçekleştirebilen nadir üniversitelerden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu proje ile, tanınırlığımızın, tercih edilirliğimizin ve puanlarımızın da yükseldiğini belirtmek isterim. Projemize ve Üniversitemize yaptıkları destekleri için Sn. Fatih Tosyalıya, Sn. Osman Gözükara’ya ve Sn. Recep Ekinci’ye ve holdinglerine, İSTE olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

‘İSTE’NİN HER ZAMAN YANINDAYIZ’
Törende konuşmalarını yapan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tosyalı, Diler Holding’e bağlı Yazıcı Demir Çelik Bölge Koordinatörü Osman Gözükara ve Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci; İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) her zaman yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını, eğitim-öğretim ve araştırma süreçlerine her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Daha sonra, öğrencilere tabletlerini takdim eden saygın işadamları Fatih Tosyalı, Recep Ekinci ve Osman Gözükara salondaki katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.Törenin sonunda; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından, İSTE ve Teknoversite vizyonuna bu proje ile sağlamış oldukları katkılardan dolayı; Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tosyalı, Diler Holding Yazıcı Demir Çelik Bölge Koordinatörü Osman Gözükara ve Ekinciler Holding Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci’ye plaket takdim edildi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>