EN ACI VEDA!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Antakya ilçesi eski İskenderun yolu üzerinde Anayazı Mahallesi mevkiinde uygulama yapmak için bulunan görevli polis ekibine ateş açılması sonucu şehit düşen Hayrettin Mennan ve Bayram Bozdoğan, Hatay İl Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.Düzenlenen törene; Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Adem Yeşildal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu ve Orhan Karasayar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli, Nursal Çakıroğlu ve Bilal Ölmez, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve şehitlerimizin mesai arkadaşları katıldı.

‘SINIRLAR YENİDEN ÇİZİLMEK İSTENİYOR’ 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören şehitlerimizin özgeçmişlerinin okunması ile devam etti. Ardından Vali Ata kısa bir konuşma gerçekleştirdi.Görevlerini yaparken teröristlerin hain saldırısı sonucunda şehit düşen polislerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Vali Ata, “Ortadoğu’da sınırlar emperyalist devletler tarafından yeniden çizilmek isteniyor. Petrol ve doğalgaz yataklarına sahip olmak amacıyla bölgedeki devletleri bölerek daha kolay yönetilebilir hale getirmek için çaba sarf ediyorlar. Bu sebeple yıllardan beri ülkemiz üzerinde de oyunlar oynanıyor. Bunun bir parçası da doğu ve güneydoğusunun ülkemizden koparılarak ayrı bir devlet kurma hedefleridir. 30 yıldan beri Türkiye terörle mücadele ediyor. Bu bölgede yaşamanın ağır bir faturası, bedeli var. Nasıl ki bizden önceki kuşaklar vatanımızın bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuşması için mücadele edip yüz binlerce şehit vermişlerse biz de bu topraklarda vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için şehit vermek zorunda kalıyoruz” dedi.Vali Ata’nın konuşmasının ardından Şehitlerimiz Mennan’ın ve Bozdoğan’ın naaşı dualar eşliğinde cenaze aracına konularak memleketleri Osmaniye’ye gönderildi.Evli ve 1 çocuk babası olan Şehit Polis Memuru Hayrettin Mennan ve yine evli ve 3 çocuk babası olan Şehit Polis Memuru Bayram Bozdoğan’a Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>