MOTİVASYONLARI ARTTI


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu TEMSA Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ye teknik gezi düzenledi.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Otomotiv Teknolojisi Programı öğrencileri ile TEMSA Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye teknik gezi düzenledi. İMYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Çakır ve Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Bekir Alpman önderliğinde üretim tesislerinde incelemelerde bulunan öğrenciler, üretim ve montaj hatları konusundaki teorik bilgilerini pratik sistemler üzerinde görme fırsatı bularak yetkililerden bilgi aldılar.

ÜRETİM SÜRECİNİ İNCELEDİLER
İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programından mezun olan eğitim uzmanı Bülent Köprülü ve yine İSTE-İMYO Otomotiv Teknolojisi mezunlarından Ar-Ge proje kontrol biriminden Ufuk Tan ve Trim hattında görev yapan Veys Harun Temizkan öğrencilerle yakından ilgilendiler. Eğitim uzmanı Bülent Köprülü’nün eğitim salonunda yapmış olduğu TEMSA ve sektör hakkındaki kısa sunum ve tanıtımdan sonra, ders uygulaması niteliğinde geçen teknik gezide Ar-Ge, üretim ve kullanım safhasına kadar geçen süreçler incelendi. 

İSTE’DE OKUMANIN AYRICALIĞI
Geziye katılan öğrencilerden Sema Açıkgöz; “İSTE’yi tercih etmemdeki en önemli etken tesadüfen izlemiş olduğum ulusal bir TV kanalındaki Sn. Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli hocamızın insan odaklı inovasyon ve teknoversite vizyonu üzerine olan etkili konuşmaları olmuştur. Teknik gezi ve etkinliklerle İSTE’de okumanın ayrıcalığını görmekteyim. Bu üniversiteyi ve bölümü kazandığım için çok mutluyum. Mesleğimi seviyorum. İleride otomotiv mühendisliği lisans programına geçiş yaparak sektörde kurumsal bir firmada çalışmayı da arzuluyorum” dedi.Geziye katılan öğrenciler, derslerinde görmüş oldukları teorik bilgileri teknik gezide gözlemleyerek pekiştirme fırsatı bulduklarını ve gezinin son derece yararlı olduğunu belirttiler. Teknik gezinin, düzenlenmesinde kendilerine destek olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu ve yardımcılarına, Öğretim Görevlileri ve geziye rehberlik eden TEMSA A.Ş yetkililerine yakın ilgi, alaka ve ikramlarından dolayı da memnuniyetlerini bildirerek teşekkür ettiler.
Haber: Yılmaz AKPINAR