YAKALANAN YPG’Lİ TERÖRİSTLER TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ


Afrin harekatında yakalanan ve gözaltına alınan 10 YPG’li terörist, Türkiye’ye getirildi. Savcılık terör örgütü üyesi olmak suçundan soruşturma başlattı.
Harekatın ilk safhasında yakalanan ve gözaltına alınan 10 terörist, Hatay’da gözaltında tutuluyor. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı bu militanlarla ilgili ‘terör örgütü üyesi’ olmak suçundan soruşturma başlattı. Şahısların güvenlik birimlerindeki sorguları devam ediyor. Aynı şekilde Kilis’in Gülbaba köyü civarındaki operasyonlarda yakalanan bir terörist de Kilis’e götürüldü. Bu kişinin işlemleri de Kilis Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediyor.

ÖSO, TERÖRİSTLERİ SINIR BİRLİKLERİNE TESLİM EDİYOR
Özgür Suriye Ordusu birlikleri yakaladıkları YPG veya DAEŞ’lı teröristleri Türkiye’nin sınır birliklerine teslim ediyor. Sınır birlikleri de bu şahısları terör soruşturması yapmakla yetkili en yakın il Başsavcılığına sevk ediyor.

T.C. KANUNLARINA GÖRE YARGILANIYOR
Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince 12 ve 13 maddeleri gereğince bu maddelerde yazılı suçları işleyenler Türk vatandaşı olsun veya olmasın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yargılanıyor. Türkiye PYD ve YPG’yi de PKK gibi terör örgütü olarak görüyor ve yakalanan üyeleri Terörle Mücadele Kanunu uyarınca cezalandırılıyor. Haber: Cuma KESEROĞLU