BUGÜNKÜ VARLIĞIMIZI ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ


Payas Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nde verdiği akşam yemeğinde Hatay’daki gazi ve yakınlarını ağırladı.
Çevre ilçelerden 200’ü aşkın gazi ve yakınlarının katıldığı davette bir konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır; bu vatan üzerinde yaşayan herkesin gerektiğinde Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni farketmeksizin üst kimlikle canlarını ortaya koyduklarını emperyalist güçlerin ise alt kimlikler üzerinde sürekli planlar yaptıklarını ama başaramadıklarını anlattı. Bakır; ilgi ve desteklerini bugüne kadar kendilerinden hiçbir zaman esirgemeyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a ayrıca teşekkür etti. Yemekte; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır’’ dizeleriyle konuşmasına başlayan Bekir Altan; gaziliğin ömür boyu taşınan bir şeref olduğunu belirtti. Bu vatan üstünde aynı bayrak altında yaşayan atalarımızın din, dil, ırk, mezhep farkı olmaksızın şehadet ve gazilik mertebesine koştuklarını, vatanımızın, devletimizin, milletimizin, bayrağımızın bugünkü varlığını şehit ve gazilerimize borçlu olduğunu anlatan Bekir Altan; gazilerimizi Külliyede ağırlamaktan büyük bir onur ve şeref duyduğunu belirtti.

KIBRIS GAZİLERİNE KIBRIS, KORE GAZİLERİNE KORE GEZİSİ
Gazilere bir sürpriz yapan Bekir Altan; Payas Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi işbirliğiyle, Kıbrıs gazilerini Kıbrıs gezisine, Kore gazilerinide Kore gezisine gönderme kararı aldıklarını söyledi. Büyük bir sevinçle karşılanan bu haber, gazi ve yakınları tarafından coşkuyla alkışlandı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Bekir Altan’ı derneklerine üye olarak kaydettikten sonra, bugüne kadar gazi ve yakınlarına gösterdiği sıcak ilgi ve desteklerden dolayı kendisine dernek adına bir şükran plaketi sundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR