ESNAF ODALARI ‘SİYASİLERİ’ BULUŞTURUYOR


İskenderun Esnaf Oda Başkanları, MHP İskenderun İlçe Teşkilatı’na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Heyeti kapıda karşılayan MHP yönetimi daha sonra samimi bir sohbet gerçekleştirdi. MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, MHP Hatay Milletvekili Adayı İbrahim Gül ile partililer ve İskenderun’da bulunan tüm oda başkanları ziyarette hazır bulundular.
Ziyarette ilk olarak İskenderun Esnaf Oda Başkanları tarafından MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt’a çiçek takdiminde bulunuldu. İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Uğur Fırat, gerçekleştirilen kongrenin ardından yeniden başkanlığa seçilen Turan Bozkurt ve yönetimini kutladıklarını belirtti.

‘KIRICI SÖZLERDEN UZAK DURMALIYIZ’
AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi ilçe başkanları ve esnaf oda başkanlarının bir arada olacağı birlik ve beraberlik kahvaltısı organize edeceklerini belirten İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Uğur Fırat, “Gerçekleştirilecek olan referandum öncesi, sürecin iyi geçmesi, hoş konuşulması, birlik ve beraberliğin ön planda olacağı bir toplantı yapacağız. Türkiye bizim ülkemiz, gemi hepimizin gemisi, vatan hepimizin vatanı. Kırıcı sözlerden uzak durmak ve kaynaşmak, birlik ve beraberliğin ön safhada olacağı, dört siyasi parti başkanları ve oda başkanlarımızla birlikte bu kahvaltılı organizeyi tertip edeceğiz Bizler esnaflar olarak kentin temel taşlarıyız. Kim ne derse desin. Bizler üzerimize düşenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

‘ÖRNEK OLDULAR’
Kendilerini ziyarete gelen İskenderun Esnaf Oda Başkanlarına Birlik Başkanı Uğur Fırat nezdinde teşekkür ettiklerini ifade eden MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, “Uğur Fırat başkanlığında İskenderun Esnaf odaları başkanlarının yapmış oldukları çalışmaları yakinen biliyor ve her zaman destekliyoruz. Çalışmalarını her zaman takdir ediyoruz. Türkiye’de örnek oldular. Bizlerde esnaf odalarımızın her zaman yanlarındayız” dedi. MHP Hatay Milletvekili Adayı İbrahim Gül ve Belediye Meclis Üyesi Emir Selim Yazar’da yaptıkları kısa konuşmalarda, İskenderun Esnaf Odalarının ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.
Haber/foto: Cuma KESEROĞLU