İSTE, ‘HARVARD’A UZANIYOR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

iste-bilim1
İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE), Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliğine seçilen ilk Türk Bilim İnsanı ve Forbes Dergisi 30 yaş Altı Bilim İnsanı Listesi’ndeki Dr. Canan Dağdeviren’i konuk etmeye hazırlanıyor. Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde ‘Ormandaki Gidilmemiş Yol’ konulu toplantıya katılan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Dünyada alanında isim yapmış Türk bilim insanlarını bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz” diyerek, Dr. Canan Dağdeviren’i İskenderun’a davet etti. Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliğine Seçilen İlk Türk Bilim İnsanı ve Forbes Dergisi 30 yaş Altı Bilim İnsanı Listesi’ndeki Dr. Dağdeviren ise, üniversite öğrencilerinin bilime ve araştırmaya yönelik heveslerine destek olmaktan ve başarılı olmanın yollarıyla ilgili olarak kendi hayatından örnekler sunabilmenin mutluluk verici olduğunun altını çizdi.
2017’de İSTE’yi de ziyaret etmeyi planlayan Dağdeviren, “Konferanslar vasıtasıyla, bilgi üretmenin önemine yönelik bir farkındalık yaratabildiysek, işte bu bütün çabamızın karşılığıdır” vurgusunu yaptı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>