‘BİRLİKTE YAŞAMAK VARKEN, AYRIŞMAMIZIN NE GAYESİ VAR?’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Belen Belediyesi ve İskenderun Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen bir organizasyonla basın mensupları ile aileleri Atik Radar yolunda karlık bölgede keyifli anlar yaşadı. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ve Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, basın mensupları ile ailelerinin bir araya geldiği Atik Radar yolunda karlı noktada keyifli bir hafta sonu programı gerçekleştirildi. Belen Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda karlık bölgede çadır kuruldu, ortaya kocaman bir odun ateşi yakıldı. Çeşitli yerlerden gelen vatandaşların da ilgi gösterdiği organizasyonda dev ateş etrafında ısınan Basın ve aileleri, karlı bölgede gezindi, birbirlerine kartopu attı ve keyifli anlar yaşayarak yoğun iş stresinden uzaklaştı. Çadır önünde kurulan mangalda sucuklar pişirildi ve konuklara soğuk havada sucuk ekmek ikram edildi.

‘BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ’
Organizasyonun yapıldığı yerin özelliğinin bulunduğunu belirten Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, “İnşallah 8 Ocak 2017 tarihinde Sarıkamış Şehitlerini anma programını burada gerçekleştireceğiz. O gün de hep birlikte olmayı umut ediyoruz” dedi. Belediye Başkanı Vurucu, çok badireler atlatılan bir yıl olduğunu da ifade ederek, “15 Temmuz ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en gaddar ve kanlı darbe girişimiydi. Ülkemizi iç savaşa sürükleyecek bir teşebbüste bulundular. Bunları lanetliyorum, bir kez daha kınıyorum. Yüce Rabbim bir daha bu ülkeye böyle geceler yaşatmasın. İnşallah 2017 yılı ülkemize huzur barış, mutluluk ve esenlik getirir. Bir arada birlikte yaşamak varken, ayrışmamızın ne gayesi var? Bu birliğimize kastetmek isteyenlerin oyunları diye düşünüyorum. İnşallah Alevi’siyle Sünni’siyle, Türk’üyle Kürt’üyle Çerkez’iyle Laz’ıyla biz birlikte bir bütünüz, birlikte Türkiye’yiz” şeklinde konuştu. İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, düzenlenen etkinliğin Belen’in tanıtımında olumlu etkilerine dikkat çekerek, Hatay’ın her köşesinin ayrı bir değer olduğunu belirten Başkan Veysel Cıncık, Belediye Başkanı Adnan Vurucu’ya ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>