İSKENDERUN’A ‘KURTULUŞ’ MODELİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundular.
MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçı, Meclis tatilini değerlendirerek Hatay’ın ilçelerini gezdiğini, mevcut sorunları ilk ağızdan dinlediğini ifade etti.

Milletvekili Kaşıkçı, “Geçen hafta Erzin’deydik ve STK’lardan, vatandaşlardan sıkıntılarını dinledik. TBMM açıldığında ‘halkımızın şu sorunları var’ diyebilmemiz için, hepsine vakıf olabilmeliyiz. Bu çerçevede İskenderun’daki STK’ları da ziyaret ediyoruz” dedi.

‘YENİ SANAYİ SİTESİ GÜNDEMİMİZDE’
Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, “İskenderun’la ilgili temel sorunlar arasında sanayi sitesinin kente biraz uzak bir yere taşınması var. Mümkünse bir hazine arazisine yenisinin yapılması talep ediliyor. Özel arazinin bedeli çok yüksek olur. Tüm siyasi partiler bu konuya aynı gözle bakıyor ve çözüm için çalışıyoruz. Bunun dışında tüm milletvekilleri olarak Erzin-İskenderun arasındaki otobanın ücretsiz olmasını, çeşitli bağlantı yollarıyla da desteklenmesi gerektiğini dile getirdik. Bunun çözüme kavuşması an meselesi. Biz Hatay’daki herhangi bir sorunun çözümü için 10 milletvekili bir araya geliyoruz. Örneğin geçen günlerde çiftçinin elektrik problemi için bir araya geldik. Ortak bir metin hazırlayarak Enerji-Sa yetkililerine ilettik.”

‘BENZER PROJEYİ İSKENDERUN’A TAŞIMALIYIZ’
Geçen hafta Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında milletvekilleri olarak toplantı yaptıklarını, dünyanın ilk ışıklandırılan caddesi olan Antakya’daki Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırılması projesini görüştüklerini belirten Kaşıkçı, sözlerini şöyle sürdürdü:‘’Bu projenin gerçekleşmesi için HBB Başkanı Lütfü Savaş’a, AK Parti ve MHP Milletvekilleri olarak kredi konusunda destek olacağımızı söyledik, kabul etti. Aynı konuda bu büyük projenin benzerini İskenderun’da da yapmamız gerektiğini söyledim. Hatay her dönem iktidara destek vermesine rağmen yatırım konusunda problem yaşamıştır. Anguslar konusunda sorun büyük ölçüde çözüldü. Hızlı tren projesinin ise Toprakkale’den Antakya’ya ulaşmasını istiyoruz. Bizler, halkımıza yararlı olan büyük projelerle anılmak istiyoruz” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>