TÜGVA’DAN GENÇLERE İFTAR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “Derdimiz gerçekten çok büyük. Türkiye’de 15-20 milyon arası genç nüfus potansiyeli var. Hatay’daki bir çalışma, Türkiye’yi, İstanbul’u ve Ümmet-i Muhammedi etkileyen bir çalışma olabilir. Bin yıldır bu topraklarda İslam medeniyetinin getirmiş olduğu bilinçle birlikte çalışmalarımız devam edecek” dedi.

İskenderun ilçesinde TÜGVA tarafından gençler için iftar programı düzenlendi.TÜGVA Genel Başkanı Eminoğlu, Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Beşinci, Hatay Şube Temsilcisi Sinan Köklü ve yönetim kurulunun katılımıyla bir otelden gerçekleştirilen programda, Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi. Eminoğlu, burada yaptığı konuşmada, gençlikle ilgili 81 il ve 420 ilçede çalışma yürüttüklerini söyledi.

‘TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR VİRAJDAN GEÇİYOR’
Ortaokuldan, liseye ve üniversiteye kadar tüm üyelerinin ihlasla çalıştıklarını belirten Eminoğlu, “Türkiye gerçekten önemli virajlardan geçiyor. Yakın zamanda bir seçimi geride bıraktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin geleceği ile ilgili çalışmalarına baktığımız zaman bir vizyon ve hedef konulmuş. 2023 deniliyor, 2053 ve 2071 hedeflerinden bahsetti. Burada belki o günleri kendisinin göremeyeceğini fakat gençlerin bu hedeflere sımsıkı bağlanması gerektiğini azim ve gayretle çalışılmasından bahsetti” diye konuştu.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Eminoğlu, “Derdimiz gerçekten çok büyük. Türkiye’de 15-20 milyon arası genç nüfus potansiyeli var. Hatay’daki bir çalışma, Türkiye’yi, İstanbul’u ve Ümmet-i Muhammedi etkileyen bir çalışma olabilir. Bin yıldır bu topraklarda İslam medeniyetinin getirmiş olduğu bilinçle birlikte çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

SOSYAL TESİSLERDE GENÇLİK SOHBETİ
Daha sonra İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı tarafından İskenderun Belediyesi Sosyal Tesislerinde konuk edilen TÜGVA heyeti, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, İşadamı Recep Atakaş ve şehrin diğer dinamikleri ile bir araya gelerek, gençlik ve İskenderun üzerine sohbet etti.Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>