MÜSİAD ÜYELERİNE ‘PROJE HAZIRLAYABİLME’ EĞİTİMİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şubesince, Şube üyelerine ve firmaların proje sorumlusu personellerine yönelik olarak “Proje hazırlama teknikleri, proje hazırlama kabiliyetlerini geliştirmek ve proje sunumları” üzerine DOĞAKA Kalkınma Ajansı Uzmanı İbrahim Yaşar’ın sunumlarıyla dernek binasında eğitim düzenledi. MÜSİAD Hatay Şube Başkan Yardımcısı ve Sektör Kurulları Komisyon Başkanı Mehmet Ali Dokuzoğlu’nun koordinesinde ve katılımlarıyla gerçekleştirilen eğitim hakkında yazılı bir açıklamada bulunuldu.

BÖLGE İSTİHDAMINA KATKI
Dokuzoğlu açıklamasında, “MÜSİAD olarak üyelerimize daha önce kurumsal kapasiteyi artırma, girişimcilik ruhunu geliştirme, pazar araştırmaları, ekonomi ve muhasebe konularında eğitimler vermiştik. Yakın zamanda duyurulara çıkılan projelere ve hibe destek programlarına başvurularda, proje hazırlamalarında ve döngü yönetimlerinde beliren eksiklikler ve aksaklıklara çözüm bulabilmek amacıyla, üyelerimizden gelen talep ve istek üzerine, proje konularında bilgi edinmek isteyen, duyurulara çıkılan hibe, kredi desteklerinde bölgemizde danışmanlık yapacak profesyonel ekip eksikliği hisseden üyelerimize ve proje sorumlularına yönelik olarak bir eğitim planlanmıştır. Bölgemizde yer alan DOĞAKA Kalkınma ajansı yetkililerinde yaptığımız görüşme ve yazışmalar neticesinde 18 Ekim Çarşamba günü bu eğitimi verebileceklerini beyan etmeleri üzerine planlanan eğitimimiz gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Eğitim programımıza Tümay Makine, Form Metal Sanayi, Ensar Makina, Doğu Akdeniz Makine, Arslan Danışmanlık, Tuğçe İnşaat Proje Tahaahüt, Güven Ticaret, Yabanabat İnşaat, Dokuzoğlu İnşaat, Çizgi Ötesi Yapı, Besime Organizasyon, Cem Ayakkabıcılık, Palmiye Mefruşat, YOXON Medya ve inşaat gibi başta makine olmak üzere değişik sektörlerden katılımcı üyelerimiz katıldı. Hali hazırda KOSGEB proje ve destek duyuruları olmak üzere, daha sonra açıklanacak Kalkınma Bakanlığı kalkınma ajansı proje duyurularına, AB Projeleri, TÜBİTAK, SODES, Ekonomi Bakanlığı duyurularına, kendi işletmeleri adına proje hazırlayabilecek bilgi ve tekniğe haiz duruma gelen katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Edinilen bu bilgiler ışığında hazırlanacak ve kabul edilecek projelerle bölge istihdamına ve ticari işbirlikteliklerine pozitif katkı sağlanmasını temenni ediyoruz” dedi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>