DENİZ TİCARETİNDE KARİYER BASAMAKLARI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri için düzenlenen, “Deniz Ticaretinde Kariyer Basamakları” konulu toplantı, Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.Her fırsatta öğrencilerle öğrenim aldıkları alanın sektör temsilcilerini buluşturup tecrübe aktarımı ve mesleki gelişim ortamı sağlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerini Bilgi Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’nden Ferit Uyar ve Ugland Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’nden Hasan Sayın ile buluşturdu. İSTE Merkez Kampüs Rektörlük Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) gerçekleştirilen “Deniz Ticaretinde Kariyer Basamakları” konulu toplantı tüm katılımcıların ufkunu açan etkileşimli bir atmosferde gerçekleşti.

‘BİLGİ SAHİBİ OLMALISINIZ’
Sektörel gelişmeler, piyasa şartları, sektörün uluslararası alanlarına ulaşabilme yolları gibi konularda bilgi veren konuşmacılar, öğrencilerin bol miktarda nitelikli soru sormasından memnuniyet duydular. Bilgi Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’nden Ferit Uyar; “Denizcilik sektörüne gelecekte yön verecek olanlar sizlersiniz. Kariyerinizde yükselmek için, bilgi sahibi olmalısınız, soru sorulan kişi siz olmalısınız” tavsiyesinde bulunurken, Ugland Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’nden Hasan Sayın ise “Üniversite okumak en büyük isteğimdi, ben bu eksikliğimi gece gündüz çalışarak kapatmaya çalıştım. Araştırmaktan, okumaktan ve çalışmaktan asla yılmayın” dedi.Seminer sonunda, katılımlarından dolayı Ferit Uyar ve Hasan Sayın’a Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan tarafından hediye takdim edildi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>