İSTE’YE 75 BİN EURO’LUK ERASMUS DESTEĞİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2017 Dönemi Ana Eylem 1 – Program Ülkeleri Arasında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA 103) Proje Başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Başvurusu, başarılı bulunarak kabul edilen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), hibe dağıtım sonuçlarına göre; yaklaşık 75 Bin Euro tutarında destek almaya hak kazandı. Bu bütçe ile artık İSTE’liler de eğitim, staj, ders alma/verme için yurtdışına gitme imkânı bulabilecekler.
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan değerlendirme neticesinde İSTE, Öğrenci Öğrenim Hareketliliği hibesi için 34.080 Euro; Öğrenci Staj Hareketliliği hibesi için ise 18.400 Euro; Personel Ders Verme Hareketliliği hibesi için 3.400 Euro ve Personel Eğitim Alma Hareketliliği hibesi için de 6.850 Euro destek alacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Romanya, Litvanya, Slovakya, İspanya ve benzeri Avrupa Birliği üyesi ülkelerindeki saygın üniversiteler ile yaptığımız ikili Erasmus+ anlaşmalarımız bulunmakta. Ülke ve üniversite sayısını ve çeşitliliğini artırmaya çalışıyoruz. Başvurumuzun ilk yılında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan çok önemli bir miktarda destek almak, İSTE Ailesi olarak bizleri ziyadesiyle memnun etti. Önümüzdeki yıl alacağımız hibe miktarlarının daha da artacağına yürekten inanıyorum. Erasmus+ Programı kapsamında, öğrencilerimiz eğitim ve staj için, öğretim elemanlarımız da ders vermek ve/veya eğitim almak için AB ülkelerindeki üniversitelerde ve/veya işletmelerde bulunma imkânı yakalayacaklar. Bu bağlamda, Üniversitemizin uluslararasılaşmasına büyük katkı yapan ve emeği geçen İSTE Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’ne, çalışanlarına ve destek veren herkese teşekkür ediyorum, hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>