İSTE ENGELSİZ YAŞAMA DESTEK VERDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

iste-engel1
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz Koordinatörlüğünde “Engelsiz Yaşam” ve “Geri Dönüşüm” farkındalığı oluşturmak adına “Plastik Kapak” adlı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.
İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, “Engelsiz Yaşam” ve “Geri Dönüşüm” farkındalığı oluşturmak adına başlattıkları sosyal sorumluluk projesinde, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin 2011 yılından bu yana yürüttüğü “Plastik Kapak” isimli kampanyasına destek olarak farkındalık oluşturdu. İskenderun Belediyesi’nin de destekleri ile İskenderun içerisinde belirlenen noktalara “Engelsiz Yaşam” kutuları yerleştirdiklerini belirten İSTE Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Naz; “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde anlamlı bir projeye bizlerde destek vermek İSTEdik. Geri dönüşümünden elde edilen gelir sayesinde engelli vatandaşlarımızın hayatlarına katkıda bulunmayı amaçlayan projenin olabildiğince büyük kitlelere ulaşmasını hedefleyerek toplumun bilinçlenmesini amaçladık. Plastik Kapak ve bu gibi sosyal sorumluluk projeleri, İSTE ve ilçemizdeki kurumların desteğiyle durmaksızın devam edecek” sözleri ile İSTE’nin sosyal sorumluluk hususunda farkındalık oluşturmaya devam edeceğini belirtti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>