VALİ DOĞAN TAKİPTE!


İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Valiliğine atanan Rahmi Doğan’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, bölgeyi tüm yönleriyle tanımaya çalıştığını belirterek, “Sosyal medya marifeti ile, vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve önerileri anında değerlendiriyorum. Hatay, sanayi başta olmak üzere, tarım ve turizm konusunda ülkemizin en şanslı bölgelerinden biri. Sorunların çözümü, yeni yatırımların tahsisi konusunda el birliği ile çalışacağız. İklimi gibi sıcak olan Hatay halkına hizmet etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

BASIN ÖNEMLİ BİR GÜÇ!
Valiliğin İskenderun çalışma bürosunda gerçekleşen ziyarette İGC Başkanı Veysel Cıncık, Vali Doğan’a ‘Hayırlı hizmetlerde kullanması’ temennisiyle şık bir kalem takımı armağan etti.

İGC Başkanı Cıncık, kabulünden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ederek, “Sorunların ilgili birimlere iletilmesi ve vatandaşların doğru bilgilendirilmesi anlamında sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Doğan, basın kuruluşları demokratik yönetimlerin olmazsa olmaz şartlarındandır. İletişim çağının hızla geliştiği günümüzde; yazılı ve görsel basının önemli bir güç haline geldiğini, ancak bu gücü tarafsız bir şekilde kullanarak, toplum ve devlet arasındaki ilişkilerin sağlıklı yürümesinde son derece hassas bir görevi yerine getirdiklerini dile getirdi. Başkan Cıncık ise kabulünden dolayı Vali Doğan’a teşekkürlerini ileterek ilimizdeki yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR