TOSYALI ALGERİA ZİRVEYİ ATEŞLEDİ!


Tosyalı Holding’in Cezayir Oran’da ‘Mega Proje’ olarak adlandırılan 3. Etap yatırımı Tosyalı Algeria’da dünyanın en büyük DRI Üretim Tesisi’ndeki brülörler ilk kez ateşlendi.

Yıllık yaklaşık 2 milyon ton inşaat demiri üretmesi ve toplam inşaat demiri üretimini yıllık yaklaşık 4 milyon tona çıkarması planlanan tesisin pelet ve DRI tesisinden oluşan üçüncü aşamasının faaliyete geçmesi için gün sayan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Oran’daki Tosyalı Algeria ve Senegal’de de gerçekleştireceği yeni yatırımla Afrika’daki demir çelik üssünün de temelini tamamlamış olacak.

Cezayir’de petrokimyadan bu yana en büyük sanayi yatırımı ünvanına sahip olan Tosyalı Algeria’da birinci ve ikinci fazların ardından üçüncü aşamanın tamamlanmasıyla ilk çelik ürünü almak için sabırsızlanan Fuat Tosyalı, “Bir Türk çelik üreticisi olarak yatırımını tamamladığımız ve dünyanın en büyük DRI üretim tesisinde brülörler ateşlendi. Artık ilk ürünü alıp sıvı çeliğe dönüştürmek üzere dua ediyor, günleri sayıyoruz. Rabbim muvaffak eylesin” diyerek, heyecanını paylaştı. Haber: Yılmaz AKPINAR