HİZMETTE ‘KALİTE’ VURGUSU


İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, “Muhtarlarla Buluşma” ve “Güvenlik İstişare” toplantıları ile ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm odaklı çalışmalar yapıyor.
İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu’nda ilgili/yetkili kurum yöneticileri ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Kaymakam Recep Soytürk, mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları hakkında değerlendirme yapmasının yanı sıra, ilçemizin genel asayiş ve güvenlik durumu üzerinde yoğunlaştı.

Kaymakam Recep Soytürk tarafından yapılan açıklamada; vatandaşlarımızın daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla asayiş ve huzur başta olmak üzere, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri vb. tüm kamu hizmetleri hakkında istişarede bulunmak suretiyle, eksik ya da sorunların tespit edilmesinin sağlanması ve tespit edilen eksik ya da sorunların çözüme kavuşturulması noktasında yapılacak çalışmaların belirlenmesi amacıyla “Muhtarlarla Buluşma Toplantısı” ve “Güvenlik İstişare Toplantısı” adı altında buluşma ve istişare toplantılarının ilçemizde düzenli olarak icra edildiğini ifade ederek, kamu hizmetlerinin daha nitelikli sunulmasına yön veren bu etkin buluşma ve istişare toplantılarının hayırlı olmasını temenni etti.

HAZİNEYE AİT TAŞINMAZLAR DA KONUŞULDU
Halkımızın oylarıyla işbaşına gelen, idari yapımızın en küçük birimi ve temel yapısı olan mahalle muhtarlarımızca dile getirilen sorun ve ihtiyaçları dikkatle dinleyen Kaymakam Soytürk, sorun ya da ihtiyaç olarak aktarılan hususları ilgili/yetkili kurum yöneticileri ile değerlendirerek, çözüme kavuşturulması noktasında fikir alış verişi yaptı. Toplantı esnasında, İskenderun Milli Emlak Müdürlüğü tarafından hazırlanan slayt sunumu eşliğinde; Mülkiyeti Hazineye ait taşınmazların (tarım arazileri v.b.) kiraya verilmesi veya satışa sunulması ile ilgili usul ve esaslar hakkında bilgilendirme de yapıldı.

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Halim Öztaş, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Milli Emlak Müdürü Halil Özel, İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ferit Hammutoğlu ve Mahalle Muhtarları iştirak etti. Haber: Yılmaz AKPINAR