DEVLET’İN VE MİLLETİN BEKASI İÇİN BİR OLALIM


Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını gecede sürdürüyor. İskenderun MHP Belediye Meclis üyesi Osman Çolak, Bekbele mahallesinde MHP Milletvekili adaylarını vatandaşlarla buluşturdu. Toplantı, vatandaşların yoğun katılımıyla gece mitingine dönüştü. Bekbele’deki toplantıda; MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Milletvekili Adayları İbrahim Gül, İlhami Boşça, Orhan Namık Mursaloğlu, Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, MHP Grup Başkanvekili Emir Selim Yazar, Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu, meclis üyeleri de hazır bulundu.

‘ÜLKEMİZİN, DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ’
Mahalle sakinlerinin coşkulu karşılamalarıyla alana gelen MHP milletvekili adayları vatandaşlarsa kucaklaştı. Açılış konuşmasını yapan MHP İskenderun ilçe Başkanı Turan Bozkurt, “Türkiye 24 Haziranda yapılacak olan genel seçimlere giderken MHP olarak çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz. Ülkemizin ve Devletimizin her daim yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.

’24 HAZİRAN HEPİMİZİN BAYRAMI OLACAK’
Daha sonra MHP milletvekili Adayı Orhan Namık Mursaloğlu yaptığı konuşmada, “24 Haziran hepimizin bayramı olacak. Bu bayrama hepimiz hazırız” diyerek “Türkiye büyük bir saldırı içerisinde. Bu nedenle bir tarafta memleketin selameti için dik duran iki parti, diğer tarafta ise memleketi peşkeş çekmeye hazırlanan tüm partiler var” dedi. MHP Hatay milletvekili İlhami Boşça ise “Yapılacak olan genel seçimde hepimizin çok iyi çalışması gerekiyor. Çünkü bu seçimde ülkemizin bizlere daha çok ihtiyacı var” dedi.

MAKAM PEŞİNDE DEĞİLİZ
MHP Hatay Milletvekili Adayı İbrahim Gül’ün konuşması ise ‘Memleket çocuğu İbrahim Gül’ diye sloganlarla kesildi. Vekil adayı Gül, “Biz bu memleketin evlatlarıyız. Bugün bu yola çıktık. Memleket, Bayrak, vatan hepimizin bekası ve gelecek nesillerin bekası diyerek bir yola koyulduk. Mücadele ediyoruz dilimizin döndüğünce mücadelemizin önemini herkese anlatıyoruz. Bu mücadele diğer seçimlerdeki gibi oy çok fazla alayım makamı ben kapayım mücadelesi değil. Bu mücadele Devletin ve milletin bekası diyerek yola çıkan üç lider Cumhur ittifakı adı altında seçime gidiyorlar. Bu ittifakı oy tasası mevki makam tasasıyla kurmadı parti liderlerimiz. Bu liderler 15 Temmuz’da yaşananları gördü. Arkasındakileri tanıdı ve bildi. Bundan sonraki senaryonun da devamını onlar hepimizden çok daha iyi biliyorlar. Bu nedenli o gün bir araya gelen ve kol kola giren bizler yukarıya bir işaret verdik. Ülke tehlikeye girdiğinde, bayrağımız ve inançlarımız tehlikeye girdiğinde bu tabanlar bir araya geliyor. Sizde bir olun, dirlik olun ve bu zevatlara meydan vermeyin dedik ve Cumhur ittifakı hepimizin birli içerisinde ve emekleriyle kuruldu. Yani bir birlerine benzemeyen, amaçları ayrı politik birlikteliği olmayan geçmişte hiçbir araya gelmeyecek dediğimiz insanların bir araya geldiği ittifak gibi değil bizim ittifakımız. Bu nedenle ülkemizin bizlere ihtiyacı olduğu için sizlerden destek bekliyoruz” dedi. Yağmura rağmen devam eden miting sırasından vatandaşlara tatlı ve içecek ikram edildi.
Haber: Cuma KESEROĞLU