NOTER TASDİKLİ VAATLERİMİZ OLACAK


22 Ocak günü Genel Kurul yapacak olan Kasaplar Odası’nın başkan adayı Hüseyin Karakurt, seçime noter tasdikli vaatlerle gireceğini söyledi. Karakurt ve arkadaşları, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler. İGC Başkanı Veysel Cıncık’a sektörün sorunları ve kendi vaatleri hakkında bilgi veren Karakurt, “Et fiyatları uzun süredir Türkiye gündeminde yer aldı. Ülkemizde yeterli hayvancılık olmadığı için bu yola gidildi. Bölgemizde de yeterli değil. Ancak, biz oda olarak bu konuda devreye girmemiz, çevre illerden maliyetin altında canlı hayvan getirip esnafımıza teslim etmemiz halinde, et fiyatlarında indirimler başlar” dedi.

AİDAT ALMAYACAĞIZ
Genel Kurula noter tasdikli vaatlerle gittiğini de ifade eden Karakurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vaatlerimizden bazılarını şöyle sıralamak isterim. Odamıza kayıtlı 120 kasaptan yeni dönemin aidatları alınmayarak, odamızın yapacağı masraflar tarafımızdan karşılanacaktır. Konya, Urfa gibi canlı hayvan pazarının hareketli olduğu yerlerden piyasa maliyetlerinin altında canlı hayvan getirip, esnafımıza teslim edilecek. Oda olarak günün şartlarına göre rayiç fiyat listesi oluşturulacak ve uyulması sağlanacaktır. Kurban Bayramlarında halkımızın, esnafımızın rahatlıkla gidebileceği kurbanlık alanları belirlenecek ve satış fiyatı konusunda dışarıdan gelecek esnaflarla rayiç bedel belirlenecektir.”
İGC Başkanı Veysel Cıncık da ziyaret için teşekkür ederek, seçime katılacaklara başarılar diledi. Veysel Cıncık, temel gıda ihtiyaçlarından biri olan etin, halkın alım gücüne uygun hale gelmesinden büyük memnuniyet duyacaklarını da ifade etti. Haber: Mustafa TOPAL