BU DOSTLUK CANDAN..


Ticaret Meslek Lisesi 1989 Mezunları 28 yıl sonra İskenderun’da buluştular. Türkiye’nin dört bir tarafında yaşayan Ticaret Meslek Lisesi Mezunlarının İskenderun buluşması coşkulu geçti. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Malatya ve değişik illerden İskenderun’a gelen Ticaret Meslek Liseliler yıllar sonra bir araya gelmenin coşkusunu yaşadılar.
Değişik illerden gelerek yaklaşık 30 yıllık hasret gideren Ticaret Meslek Liselilerin buluşmasına öncülük eden Malatya Hekimhanlılar Derneği Başkanı Ali Ekber Ay ve Selma Aslan’ın bu buluşmada büyük özveri gösterdi. Gecede bir konuşma yapan Malatya Hekimhanlılar Derneği Başkanı Ali Ekber Ay, “Yılda bir kez de olsa 89 mezunları olarak birde Dernek Başkanımız Fuat Kaya’nın yemeği olmak üzere yılda iki kez bir araya geliyoruz. Bu birliktelikler sayesinde bir birlerimize olan güçlü bağlarımız daha da artıyor. Öğrenci yıllarında başlayan güçlü arkadaşlık bağlarımızı artık çocuklarımız da sürdürüyorlar. Zaten en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik değil midir? Bu güçlü birlikteliğimizin devam etmesi vesilesiyle gecemize katılan tüm dostlara teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yemekli düzenlenen gecede davetliler, yine 89 mezunu Güneyliler Orkestra solisti ve bölgemizin sevilen sesi Ahmet Keser’in şarkı ve türküleri ile gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Haber: Yılmaz AKPINAR