DALIŞ KULESİ’Nİ GEZDİ


Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Bir dizi incelemede bulunmak üzere İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi’ni ziyaret eden Hatay Valisi Erdal Ata’yı, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ve öğretim üyeleri karşıladı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi öğrencileri adına öğrenci temsilcileri tarafından Vali Ata’ya çiçek takdimi yapılmasının ardından toplantı salonuna geçildi.

BEŞİKTEN MEZARA KADAR EĞİTİM
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Aktaş’ın ve Deniz Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan’ın yapmış oldukları sunumların ardından bir değerlendirme konuşması yapan Hatay Valisi Erdal Ata; “İlkokuldan üniversiteye kadar her aşaması çok kıymetli olan eğitim çalışmalarının kıymetli eğitimcileri ile bir arada olmak mutluluk verici. “Beşikten mezara kadar eğitim” düsturuyla hareket eden bir kültür mirasına sahibiz ve eğitim çalışmalarını çok önemsiyoruz. Eğitim ile ilgili her faaliyette Üniversitemizin yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.Katılım ve desteklerinden dolayı Vali Ata’ya teşekkür eden İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli yaptığı konuşmada; “Eğitim ve eğitimciye vermiş olduğu değer herkesçe bilinen Sayın Valimizin Üniversitemizi ziyareti bizleri onurlandırmıştır. Ülkemizin aydınlık geleceği muhakkak ki kaliteli eğitimden geçiyor. Bu yolda bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı Sayın Valimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ÖZELLİKLERİYLE TÜRKİYE’DE TEK!
Toplantının ardından Vali Ata’ya ‘Dalış Kulesi’ni gezdiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, kulenin ülkemiz üniversitelerindeki benzer programlarla kıyaslandığında; 6 metre yüksekliğinde 4 metre çapındaki tek dalış kulesi olduğunu ve su altı kaynağı dersi ile sanayi dalgıcı olarak yetiştirilen öğrencilerin, sektörde önemli bir boşluğu kapattığını söyledi. Vali Erdal Ata, bir öğrencinin su altına dalarak yapmış olduğu kaynağı ilgiyle izledi.