İSKENDERUN UZAKYOL VARDİYA ZABİTLERİNE KAVUŞUYOR


2017-2018 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) tercih eden, Barbaros Hayrettin Gemi inşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünü kazanan adaylar beden yeterliliği sınavı ve mülakata girdiler.
Teknoversite vizyonu ile yola çıkan ve her geçen gün büyüyen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yeni öğrencilerine kavuşmak için gün sayıyor. 2017 LYS sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin Beden Yeterlilik sınavı ve mülakat değerlendirmeleri yapıldı.
Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Alkan ve diğer komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşen beden yeterliliği sınavı İskenderun spor tesislerinde gerçekleştirildi. Farklı kategorilerde değerlendirmeye alınan adaylar, denizcilik mesleğinin gerektirdiği fiziki donanımları ölçecek kondisyon testlerine tabi tutuldular. Denizcilik eğitimine başlamak için gün sayan ‘Uzakyol Vardiya Zabiti’ adayları böylelikle ilk zorlu sınavlarını da vermiş oldular. Aday öğrenciler, beden yeterliliği sınavının tamamlanmasının ardından öğleden sonra Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi binasında mülakat programına alındılar. Prof. Dr. Güler Alkan, spor kompleksinde aday öğrenciler ve onlara refakat eden yakınlarına hitaben yaptığı konuşmada, İSTE’yerek Denizcilik mesleğini seçen ve beden yeterliliği sınavı ve mülakatını başarı ile geçerek denizciliğe ilk adımlarını atan zabitan adaylarına çıkmış oldukları bu seferde yollarının açık ve rüzgârlarının neta olmasını diledi. Haber: Yılmaz AKPINAR