HİZMET-İŞ SENDİKASI SAHİP ÇIKTI!


İskenderun Belediyesi’nde yetkili Hizmet-İş Sendikası’na üye olan bir dönem Azganlık Belediyesi’nden İskenderun Belediyesi’ne geçerek işçi olarak çalışan Mehmet Duran, Ocak ayında Karayılan Demir-Çelik yol çatında geçirdiği talihsiz bir trafik kazası sonrası bir süre Dörtyol Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda kaldı.
Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden 14 yıllık kadrolu belediye işçisi Mehmet Duran’a Hizmet-İş Sendikası sahip çıktı. Hizmet-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Yetim, sendikalı belediye çalışanlarına yönelik ferdi kaza sigortası yaptırdıklarını belirterek, “Üyelerimize, hem sağlıkta, hem de olası bir ölümlü kaza durumunda sendikamız ile sigorta şirketimiz anlaşmalıdır. Belediye personelimiz olan ve geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Mehmet Duran kardeşimizin ailesine sigorta da Şubemiz kanalıyla 30 Bin TL. yardım yapıldı. Bu gün yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte Rahmetli Mehmet Duran Kardeşimizin eşi Berkiz Duran’a yardım çekini takdim ediyoruz. Allah geride kalanlara uzun ömürler versin. Hizmet-İş Sendikası olarak çalışanlarımıza, sağlıkta ve olası bir ölümlü kazalarda da sigortalıyoruz ve sigortadan faydalandırıyoruz. Tüm sendikaya üye çalışanlarımızın sağ salim işlerini yapmaları, mesailerini tamamlamaları ortak dileğimizdir. Böyle bir sigorta sistemini hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Genel Başkanımız Mahmut Aslan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
İskenderun Belediyesi’nde çalışan kadrolu işçi Merhum Mehmet Duran’ın eşi Berkiz Duran’da Hizmet-İş Sendikasına, yaptığı yardımlardan ve desteklerden dolayı teşekkür etti. İskenderun Belediye işçisi merhum Mehmet Duran’ın Fatma Zehra, Zeynep ve Ahmet Duran adında üç çocuğu bulunuyor. Haber: Mustafa TOPAL