İMAL ÖGRENCİSİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ


Çorum Belediyesi tarafından Türkiye genelinde düzenlenen resim yarışmasında liseler kategorisinde İMAL öğrencisi Tülay Adıbelli’’nin eseri birinci seçildi. Çorum Belediyesi tarafından Türkiye geneli düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenler belli oldu. Milli İrade ve Vatan Sevgisi konulu resim yarışmasına gönderilen 1564 eser arasından seçici kurul dereceye girecek resimleri seçmekte hayli zorlandı.Yarışma İlkokul, orta okul ve lise öğrencileri kategorisinde yapıldı.Liseler kategorisinde İMAL öğrencisi Tülay Adıbelli’nin eseri birinci seçildi.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 60 ilden 317 okulun yarışmaya katıldığını vurguladı. Çok geniş katılımlı bir yarışma yaptıklarının altını çizen Başkan Külcü, “Milli İrade ve Vatan Sevgisi” konulu resim yarışmamıza 103 ilkokul, 145 ortaokul ve 69 liseden toplam 1564 resim gönderildi. Yarışmada ülkemizin dört bir yanından eserler gönderildi. Ödül törenimizi 16 Mayıs’ta Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz” dedi.

OKUL YÖNETİMİNDEN TEBRİK
İMAL öğrencisi Tülay Adıbelli’nin yaptığı resmin birinci seçilmesi İstiklal Makzume Anadolu Lisesinde sevinç yarattı. Okul Müdürü Turgay Çelikezen, “Çorum Belediyesinin Düzenlediği Türkiye Geneli Liseler arası 15 Temmuz Milli İrade ve vatan sevgisi konulu Resim yarışmasında Türkiye 1. olan 12-D sınıfı 272 nolu öğrencimiz Tülay Adıbelli’yi gönülden kutluyoruz” dedi. Haber: Mustafa TOPAL