KAYMAKAM ÖZYİĞİT, ‘İSKENDERUN DEMOKRATİK OLGUNLUĞA ULAŞMIŞ BİR KENT’


‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 16 Nisan 2017’de halkoyuna sunulması ile ilgili iş ve işlemlerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde gerçekleşmesi amacı çerçevesinde İskenderun’da yerel basın ile istişare toplantısı yapıldı.
Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya; İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığını temsilen SG Yüzbaşı Kerem Konuralp, İlçe Jandarma Komutanlığını temsilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Tuncer Beden, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, Anadolu Basın Birliği Hatay Şube Başkanı Refik Kireççi ile yazılı ve görsel basın kuruluşu temsilcileri katıldı.
Referandum sürecinin ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerine başlayan Kaymakam Özyiğit; halkımızın oyunu kullanması ile ilgili iş ve işlemlerin huzur ve sükûnet içerisinde gerçekleşmesinin önemine değinerek, bu manada yürütülen çalışmaların ve gösterilecek olan hassasiyetin seçmen iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansıması, ülkemiz ve İlçemiz siyasi yaşamı ile demokratik hak ve özgürlüklerin eşit ve adil olarak kullanılmasına olumlu katkılar sunacağını dile getirdi. Kaymakam Özyiğit; İskenderun’un demokratik olgunluğa ulaşmış, huzurun, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hâkim olduğu güzide bir kent olduğunun altını çizerek, “Temennimiz, referandum sürecini bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da İlçemize yakışır bir şekilde geçirebilmektir. Bu manada kadirşinas İskenderun halkı ve siyasi parti teşkilatlarımızın çok değerli temsilcileri başta olmak üzere, yazılı, görsel ve işitsel basın kuruluşu temsilcileri ile diğer ilgili ve görevlilerimizin de gerekli hassasiyeti göstereceklerine olan inancım tamdır” şeklinde konuştu. Sohbet ortamında gerçekleşen istişare toplantısında; İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Ramazan İnan tarafından yapılan sunum eşliğinde, Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen kararlar ve ilgili mevzuat hükümleri ile referandum sürecinde dikkat edilmesi gereken usul ve esaslar hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Haber: Cuma KESEROĞLU