KARASAYAR, ‘İSKENDERUN İÇİN NE İSTEDİYSEK, DESTEK GELDİ’


AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, yaklaşan 16 Nisan referandumu için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmıyor. İş dünyasından esnafa, STK’lardan muhtarlara kadar her kesime uzanan Milletvekili Karasayar, İskenderun Deniz Nakliyecileri Derneği’ne konuk olarak Evet oyunun önemini anlattı. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ı, Deniz Nakliyecileri Derneği Başkanı Adnan Yener ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Sıcak, samimi ve dostluk üçgeninde gerçekleşen ziyarette birliktelik hakimdi.

‘BÖLGEMİZE FAYDALI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’
Ziyaretten son derece mutluluk duyduklarını kaydeden Deniz Nakliyecileri Derneği Başkanı Adnan Yener, derneğin faaliyetleri hakkında Milletvekili Karasaya’ı bilgilendirdi. Deniz Nakliyecileri olarak çok geniş alanda ülkemize ve bölgemize hizmet verdiklerini kaydeden Yener, öncelikle derneğin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan ve aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet diledi. Burada sorunları çözümlemek amacıyla yönetim kurulu üyeleri ile birlikte uyum ve gayret içinde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yener, Deniz Ticaret Odası ile müşterek çalışarak bölgemize faydalı olmaya çalıştıklarını söyledi. Sosyal ve kültürel faaliyetelere de son derece önem verdiklerini kaydeden Yener, bu anlamda İskenderun’a, Deniz Nakliyecileri Derneği Ortaokulu adı altında okul kazandırdıklarını, tüm yeni yönetim olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada ülkemize ve bölgemize en güzel hizmeti vermek için çaba sarf edeceklerini belirtti.

‘250 PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK’
Ev sahipliğinden ötürü Deniz Nakliyecileri Derneği Başkanı Adnan Yener ve şahsında yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, bölgemizin dünyanın en güzel yeri olduğunu ifada etti. İskenderun için ne yapılsa az olduğunu vurgulayan Milletvekili Karasayar, “Biz şimdiye kadar ki görev süremiz boyunca yaklaşık 250 projeyi hayata geçirdik. Sağolsunlar gerek Başbakanımız gereksi bakanlarımızdan İskenderun içi ne istediysek bizleri geri çevirmeyerek sonuna kadar destek oldular. Liman konusunda da ciddi mesafeler aldık. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun da geçmesi ile birlikte daha güzel ve mutlu günler bizleri bekliyor” şeklinde konuştu. Haber: Mustafa TOPAL