TÜRKİYE BÜYÜYOR, AVRUPA KUDURUYOR!


İskenderun’a bağlı Karayılan Mahallesi’nde ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa’ referandum çalışmaları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti İskenderun İlçe Teşkilatı ve İskenderun Belediyesi’nin yemekli olarak organize ettiği genişletilmiş bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Referandum çalışmaları genişletilmiş toplantısında konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Bu coğrafyada istedikleri gibi at koşturan Avrupa devletleri, Türkiye’nin büyümesinden, istikrarından artık kuduruyorlar. Avrupa artık güçlenen, büyüyen, istikrarlı bir Türkiye görmek istemiyor. Ama Allah’ın izniyle 16 Nisan’da Türkiye yeni bir döneme girecek ve artık daha hızlı yol alacağız” dedi.

‘DOĞRU YOLDAYIZ’
1982 Anayasa’sının bir ihtilal anayasası olduğunu belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Allah’ın izniyle 16 Nisan da Türkiye yeni bir döneme girecek. İnşallah daha hızlı da yol alacağız. Her geçen gün buna hayır diyen, Almanya’nın, Hollanda’nın, Avusturya’nın kudurmasını gördükten sonra, Ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görüyorsunuz. Bunlar bu güne kadar Türkiye’yi yönetmeyi, bütün İslam alemini yönetmeyi, kendilerine şiar edinmişlerdi. Bütün korkuları, bundan sonra Türkiye’nin öncülüğünde 1,8 milyar İslam ümmetini artık sömüremeyecekler. Artık onları yönlendiremeyecekler. Bütün dertleri bu! Bütün savaşları İslam alemine. Yoksa Türkiye tek başına bir Anayasa değişikliğine, reforma gitse bu kadar kudurmazlardı. Bütün dertleri, İslam aleminin yeniden yapılanması. Türkiye’nin önderlik yapması, bundan sonra haçlılar, Siyonizm, Avrupalılar, artık buraları sömüremeyecekler. Bütün dertleri Türkiye’nin yeniden kalkınmasıdır” diyerek, 16 Nisan’ın milli bir mesele olduğunu söyledi.

‘BAĞNAZ YAKLAŞIMI KINIYORUZ’
TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ise konuşmasında, “Hollanda’nın, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin saygıdeğer bakanlarına karşı güç kullanan tavrı kesinlikle kabul edilemez bir davranış bozukluğudur. Avrupa’da düşünce ve ifade özgürlüğüne, insani ve vicdani taleplere, izleri uzun seneler çıkmayacak kara bir leke sürülmüştür. Hollanda’nın kabile yönetimlerini anımsatan bu aciz ve bağnaz yaklaşımını sonuna kadar kınıyoruz. Bilinmelidir ki, hem Avrupa’da hem de Türkiye’de yaşayan Aziz Milletimiz, 16 Nisan’da Avrupa’ya, terör örgütlerine ve ülkemizin kuyusunu kazmaya çalışan tüm şer odaklarına sandıklarda ‘Evet’ diyerek, gereken cevabı verecektir” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıya; TBMM İdare Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meclis Üyeleri, İlçe Başkanı Ayhan Bodur ve yönetim kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Eski Belde Belediye Başkanları, AK Parti ilçe eski başkanları, Eski Meclis üyelerinin yanı sıra partililer katıldı. Haber: Yılmaz AKPINAR