KESKİN NİŞANCI ATEŞİYLE ŞEHİT OLDU


Reyhanlı ilçesi Suriye sınırında bulunan Bükülmez Karakolu’nda görevli Er Hüseyin Koroç, sınırda nöbet tuttuğu sırada Suriye tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Er Hüseyin Koroç ilk olarak Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Koroç, burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı şehit er Hüseyin Koroç için Adana’da tören düzenleneceği belirtildi.

PYD KARAKOLUNA TOP ATEŞİ
Hatay’ın Suriye sınırında karşı taraftan açılan ateş ile bir Türk askerinin şehit edilmesinin ardından Suriye sınırları içerisinde olan Karabab köyündeki sözde PYD karakoluna Hassa ilçesi sınır karakolundan top atışı yapıldı. Suriye Karabab köyündeki sözde PYD karakoluna PKK bayrağı çekilmesi üzerine Hassa ilçesi Sugediği köyü sınır hattında bulunan Akbaba Karakolundan angajman kuralları gereği top atışları yapıldığı öğrenildi. İki karakol arasındaki mesafe iki kilometre civarında olduğu belirtilirken, PYD terör örgütüne yönelik bu atışların gerektiğinde devam edeceği öğrenildi.

‘SALDIRI KESKİN NİŞANCI ATEŞİ İLE YAPILDI’
Genelkurmay’dan konu hakkında yapılan açıklama şöyle: 22 Mart 2017 tarihinde saat 08.45 sularında 2’nci Hudut Alay Komutanlığı, Hatay ili Reyhanlı ilçesi, Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığında görevli bir kahraman silah arkadaşımız nöbet görevi esnasında Suriye PYD/PKK bölgesinden açılan keskin nişancı ateşi ile şehit olmuştur. Ateşin açıldığı Suriye tarafındaki bölgeye, süratle, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca ateş açılarak misliyle mukabelede bulunulmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.”
HABER MERKEZİ