BRAVO İSKENDERUN POLİSİNE!


İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı’nın önderliğinde, kentte uyuşturucuyla mücadele kapsamında ciddi ve etkin çalışmalar yürütülüyor.Emniyet Müdürü Zeki Balcı’nın otoritesi ve kararlılığı sayesinde İskenderun’da huzur hakim. Uyuşturucu tacirlerinin üzerine balyoz gibi çöken İskenderun polisi, şehrin hiçbir yerinde suçlululara göz açtırmıyor.

EMNİYET BAŞARILI!
Bir yandan FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadele eden İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, diğer taraftan uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmıyor.
Önceki gün, İskenderun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nin, uyuşturucu madde ticareti yapan sokak satıcılarının deşifresi ve suç unsurlarıyla birlikte yakalanmasına yönelik yaptıkları operasyonda 17 kilo takoz esrar ele geçirildi. İskenderun Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre olay şöyle gelişti:
“Önceki gün akşam saatlerinde Suriye uyruklu iki şahıs kullanmakta oldukları 31 GV 049 plakalı bir araç ile İskenderun’dan Antakya’ya götürerek ticaretini yapmak istedikleri uyuşturucu maddeleri yüklemek üzere Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde metruk binaların bulunduğu ağaçlık bölgeye geldiler ve esrarları yüklemek istediler. Bu sırada konuyla ilgili ihbar alarak bölgede tedbir alan KOM Grup Amirliği ekipleri, operasyon yaparak esrarları araca yüklemek isteyen şahıslardan Suriye uyruklu Shadi Hamid isimli olanı yakalamışlardır. Operasyon sırasında diğer şahıs kaçarken poşetler içerisinde preslenmiş halde 17 kilo 150 gram takoz esrar maddesi ele geçirilmiştir.” Yakalanan Shadi Hamit Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edilirken, kaçan firari şüpheli şahsın aranmasının sürüyor. Haber: Yılmaz AKPINAR