TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ŞİRKETİ, TOSÇELİK!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirilen 13’üncü ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni’, The Ritz-Carlton’da düzenlendi.

TÜRKİYE’NİN GURURU
Türkiye’nin global demir çelik devi Tosyalı Holding’in amiral gemisi Tosçelik Profil, elde ettiği başarılarla parmakla gösteriliyor. “Türkiye’nin en büyük şirketi” ünvanıyla Tosçelik adına, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı’ya ödülünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü takdim etti.
Şerif Tosyalı, “Türkiye’nin ekonomik gücüne katmadeğer katabiliyorsak, ne mutlu bize. Gururluyuz, mutluyuz! Yatırımlara devam edeceğiz” sözünü veririrken, Bakan Özlü ise, “Anadolu şirketleri artık ülkemizin ekonomik verilerini doğrudan yukarılara taşıyan, ihracata katkı sunan şirketler haline geldi. Dünya ile rekabet edebilecek ürünleri üreterek bu uluslararası rekabetten geri durmuyor, ülkemizin ekonomik büyümesinde yadsınamayacak bir önem taşıyorlar. Görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz ki, Anadolu şirketlerimiz artık üretim güçleriyle elde ettikleri başarıların yanı sıra marka değerleri için de önemli çalışmalar gerçekleştirerek başarılar elde ediyor, global trendleri yakından takip ediyorlar” diye konuştu.

BÜYÜK MUTLULUK
Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen “Anadolu 500 Ödülleri” 17 Şubat Cuma günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni’nde Anadolu’nun en büyük 5 şirketi sırasıyla, Tosçelik Profil, Tiryaki Agro Gıda Sanayi, Yıldız Entegre Ağaç Sanayi, ETİ Gıda ve Sarkuysan Elektrolitik Sanayi oldu. TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, 13 yıldır Anadolu 500 araştırmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>