İSTE’DE GÜNDEM ‘TEKNOLOJİ TRANSFERİ’


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Özer Aydın ve Yrd. Doç. Dr. Ayhan Gün, İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ni (İSTE-TTO)’ye konuk oldu.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özer Aydın ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayhan Gün, İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO) hakkında bilgi almak için İSTE’yi ziyaret ettiler.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’yi de makamında ziyaret eden konuk öğretim üyeleri İSTE ve İSTE-TTO’nun işleyişi ve modülleri hakkında İSTE Rektörü Türkay Dereli ile fikir alışverişinde bulundular.
İSTE-TTO uzmanı Endüstri Mühendisi Seçkin Dilek tarafından kurulduğu günden bu yana İSTE-TTO’da yapılan proje ve çalışmalar, Üniversite – İş Dünyası İşbirliği çerçevesinde yapılan faaliyetler, İSTE-TTO’nun öğretim üyeleri ve öğrencilere sağladığı imkânların yanı sıra, teknoloji transfer ofisinin işleyişi hakkında bilgi verildi. Ziyaretten oldukça memnun ayrılan konuk öğretim üyeleri, gösterdiği yakın ilgi ve alakadan ötürü, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye teşekkürlerini ileterek Kütahya porseleni bir fincan takımı hediye ettiler. Haber: İSTE