İSKENDERUN ALT GEÇİT İÇİN İLLER BANKASI’NDAN KREDİ


Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 2017 yılı Şubat Ayı olağan gündemiyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın başkanlığında toplandı. 2017 yılı Şubat ayı meclis toplantısı görüşmeleri neşeli bir ortamda gerçekleşirken 52 maddenin karara bağlandığı görüşmelerde, “EXPO 2021 Uluslararası Katılımlı Uzun Süreli Botanik Sergisi’ne, “Medeniyetler Kenti/Medeniyetler Bahçesi” teması katılım başvurusu ile ilgili teklif, oy birliği ile kabul edildi.

MHP KIRIKHAN MECLİS ÜYESİ RET VERDİ
Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın İskenderun İsmet İnönü Meydanı Entegre Alt Geçit Projesi yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.’den kredi kullanılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi ile ilgili maddenin oylanmasında MHP Kırıkhan Meclis Üyesi Hikmet Kaya’nın ret oyu vermesi üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın, “Hikmet bey yanlışlıkla ret düğmesine bastı” diyerek takıldığı bu madde, oy çokluğu ile kabul edildi. Zabıta Dairesi Başkanlığının Samandağ ilçesine bağlı Uzunbağ Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti hazineye ait 488 parsel ve 93.487,00 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 15.000,00 metrekarelik kısmının HBB’ye tahsisi neticesinde belirtilen bölgeye “Yaş Sebze ve Meyve Ticareti Toptancı Hal” yapımı ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Meclis toplantısının sonunda, HBB Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 10 Mart 2017 Cuma günü saat 14:30’da yapılmasına karar verildi.
Haber: Yılmaz AKPINAR