EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ


İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirtti. İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan ve yeni yönetim kurulu üyeleri İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Sivil toplum kuruluşlarına büyük önem veriyoruz. Onların görüş ve önerilerini önemsiyoruz. Zaman zaman ortak faaliyetlerde bulunuyoruz. Yeni yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum. Eğitim konusuna büyük önem veriyoruz. Öğrencilerimizin milli ve manevi değerleri öğrenerek yetişmeleri çok önemli. Bir ülkenin eğitimli bireyler ile kalkınıp, gelişebileceğine inanıyoruz” dedi.

‘AMACIMIZ DAYANIŞMA’
İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan ise bir süre önce olağan kongre yaptıklarını belirterek, “Dernek olarak amacımız İmam Hatip Okulları öğrenci ve mezunları arasında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamak, sosyal, kültürel anlamda çalışmalar yapmak, üyeler arasında birliği sağlamak, çeşitli, kurs, panel, seminer, konferans ve benzeri toplantılar düzenlemektir ” diye konuştu. Ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin’de hazır bulundu.
Haber: Yılmaz AKPINAR