İSTE’DE BAŞARIYA ÖDÜL!


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Üniversite bünyesinde sportif faaliyetlere katılan öğrencilerle bir araya geldi.
2016 yılında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversitelerarası 2. Lig Grup Müsabakalarında üçüncülük başarısını elde eden İSTE Erkek Futbol Takımı, Üniversitelerarası 2. Lig Grup Müsabakalarında ikinci olarak 1. Lige yükselen İSTE Erkek Basketbol Takımı ile İSTE Erkek Voleybol Takımı, ayrıca Karışık Dövüş Sporları alanında Türkiye birincisi olan Hatice Şimşek ile Kick Box & Muay Thai ve Taekvando dallarında Türkiye ikincisi olan Suphi Can Yıldız ile bir araya gelen İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; öğrencileri sportif faaliyetlere katılımlarından ve elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik etti.

REKTÖR, SPORCULARLA MAÇ YAPTI
İmkânlar ölçüsünde sportif faaliyetlere her zaman destek vereceklerini ifade eden Prof. Dr. Türkay Dereli, derslerinin yanı sıra sportif faaliyetlerde bulunan, azmeden ve azmini başarıyla taçlandıran öğrencilerle sohbet ederek, başarılarının artarak devam etmesini diledi. Öğrencilerin, “Bir araya gelmişken maç yapalım” teklifini de değerlendiren İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, öğrencilerle birlikte basketbol ve futbol oynadı. Takım sporlarında oldukça iyi bir sene geçirdiklerini belirten İSTE Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Sıtkı Kahvecioğlu; bireysel sporlarda da İSTE öğrencilerinden Hatice Şimşek’in MMA (Karışık Dövüş Sporları), Suphi Can Yıldız’ın ise Kick Box- Muay Thai ve Taekvando dallarında İSTE’yi ve ülkemizi dünya şampiyonasında temsil etmeye hak kazandığını belirtti.
Haber/Foto: İskenderun Teknik Üniversitesi