‘BİZİ MAĞDUR ETMEYE HAKKINIZ YOK!’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’da Valilik tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle mühürlenen Boncuk Kız Öğrenci Yurdu’nun öğrencileri zor durumda kaldı.
İskenderun Teknik Üniversitesi’de (İSTE) okuyan öğrencilerin kaldığı Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki yurt hakkında, yaklaşık bir ay önce ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Valilik tarafından kapatma kararı verildi. Kurumun yöneticileri kapatma kararına uymayınca, öğrenciler yurtta kalmaya devam etti. Valilik kararı gereğince binanın mühürleneceği gün, öğrencilerin ilaçlama yapılacağı bahanesiyle yurttan uzaklaştırıldığı, görevlilerin gitmesinin ardından mühürün kırılarak, tekrar yerleştirildiği ileri sürüldü.

POLİS KONTROLE GİTTİ
Mühürlenen yurtta öğrencilerin kaçak olarak kalmaya devam ettiği ihbarı üzerine binaya giden polis ekipleri, 55 öğrenciyi dışarı çıkardı. Bazı öğrenciler ailelerini arayarak durumu bildirirken, bazıları da yurt görevlileri ile tartıştı. Yurda para ödeyip senet imzaladıklarını ancak sokakta kaldıklarını söyleyen öğrenciler, soruna çözüm bulunmasını istedi.
Mağdur olan öğrenciler, “Şu an sınav arefesindeyiz. Bizleri bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Bu yurdun kaçak olduğunu hiçbirimiz bilmiyorduk. Hepimiz paramızı ödedik, üstelik imzalı senetlerimiz bile var. Bizlerin yurt sahibi olarak bildiğimiz kişi maalesef senetlerimizle birlikte ortadan kayboldu. Karakolda olduğunu söyleyen var, kaçtığını da. Bu konuda Kaymakam Bey’den yardım bekliyoruz” dediler. Bir öğrenci velisi olan Özkan Cabbar ise, “Konuyu ilgili kuumlara aktarmaya çalışıyoruz. Bu konuda benim kızım neyse siz de aynısınız. Sizleri bu karda kışta sokakta bırakmayacağız” diyerek, öğrencileri teselli etmeye çalıştı. Bazı öğrenciler açıklamaların ardından tüm eşyalarını taşıyıp binanın dışarısına çıktı. Engelli bir öğrencinin babası ise yaşanan durumu özetledi. Haber/Foto: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>