‘MUHTARLARIMIZ HER ZAMAN HALKIN HİZMETİNDEDİR’

muhtar-kaymakam1
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu’nda Kaymakam Özyiğit başkanlığında gerçekleşen toplantıya; mahalle muhtarları ve İlçe Yazı İşleri Müdür Vekili Çağrı Avcı katıldı. İstanbul’un Beşiktaş İlçesinde yaşanan menfur terör saldırısı neticesinde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar niyaz ederek sözlerine başlayan Kaymakam Özyiğit; vatandaşlarımızın daha mutlu, huzurlu, müreffeh ve esenlik içerisinde yaşamasının teminini sağlamak amacıyla muhtarlarımızla bir araya gelinmesinin ve halkımızın ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunulmasının kamu hizmetlerinin yürütülmesinde etkin bir rol oynayacağı bilinci çerçevesinde muhtarlarımızla değerlendirme yapmak üzere buluştuklarını ifade ederek, yapılacak toplantının kentimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni etti.

İSTEK VE ÖNERİLERİ DİNLEDİ
Muhtarlık müessesesinin önemine değinen Kaymakam Özyiğit; “Muhtarlık, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir” açıklamasında bulundu.

‘HEP BİRLİKTE GAYRET EDECEĞİZ’
Kaymakam Özyiğit, muhtarlarımızın istek ve önerilerini dinleyerek, ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyon sağlanmak suretiyle kentimizdeki kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulması konusunda hep birlikte gayret sarf edeceklerini dile getirdi. Toplantının sona ermesinin müteakibinde katılımlarından dolayı muhtarlarımıza teşekkür eden Kaymakam Özyiğit, kamu yararına olan bu tür toplantıların düzenli olarak yapılacağını ve muhtarlarımızla belirli aralıklara buluşacağını söyledi. Bu tür toplantıların yapılmasından dolayı memnuniyetlerini ifade eden mahalle muhtarları, kendilerine karşı gösterilen nezaket ve duyarlılıktan dolayı da Kaymakam Özyiğit’e teşekkürlerini ilettiler.