İSTE, UZAKTAN EĞİTİMİ EN İYİ YÖNETEN ÜNİVERSİTE!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı Kurucusu ve Direktörleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel, yaklaşık 18 bin lisans öğrencisiyle yaptığı çalışmada “Öğrenciler uzaktan eğitim sürecinden ne kadar memnun? sorusuna yanıt aradı.

Karadağ, araştırma sonuçlarını Habertürk Muhabiri Fatmanur Boylu’ya anlattı. Araştırmaya göre, korona virüs önlemleri kapsamında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), uzaktan eğitimi en iyi yöneten devlet üniversiteleri arasında 4. sırada yer aldı. ODTÜ ve Yıldız Teknik Üniversitesi’ni geride bıraktı.

Tamamen ‘Yerli’ unsurları araç olarak kullanan İSTE, ‘Uzaktan Öğretim Sistemi’ni kendi bünyesinde geliştirdi. Yurtdışından yazılım satın alımı yapmadan, başarının en önemli şifresini önemli bir birikim olarak öğrencilere sundu.

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Türkay Dereli, çevik yönetim sergileyebilme kapasitesi yüksek bir kuruma dönüştürdüğü İSTE’yi, verimli ve etkin bir yaklaşım ile yönetiyor.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>