İSKENDERUN KENT KONSEYİ GELECEĞE YÖN VERECEK!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Kent Konseyi 1’nci Genel Kurul Toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantı esnasında; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve milletimizin selameti için şehadete intikal eden aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal marşımızın okunmasının akabinde Kent Konseyi Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan İskenderun Kent Konseyi’nin genel divan kurulu ve yönetim kurulu belirlendi.

Genel kurulda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’da yapılan hizmetleri görüntü desteğiyle, konuklara anlattı.

‘ORTAK AKILDA BULUŞACAĞIZ’
Başkan Fatih Tosyalı, tüm üyelere teşekkür ederek, amaçlarının kent konseyi olarak ortak akılda buluşmak olduğunu söyledi.
Şehrin ilerlemesi, refahı ve huzurunun katılımdan geçtiğine dikkat çeken Başkan Tosyalı, “Burada esas rol üstlenen, sivil toplum kuruluşlarıdır. STK’ların kurumsallaşmasıdır. Bu anlamda hayırlı olmasını diliyorum. Beraberce güzel şeylere imza atacağımıza inanıyorum. Burada esas olan kamu ile yereli birleştirerek bir ortak akıl oluşturmaktır. Biz burada İskenderun’da uygulamasını en iyi şekilde yaparsak başarılı oluruz. Hepinizin desteğiyle inşallah hayırlı neticeler alacağımıza inanıyorum” dedi.

Divan Kurulu Başkanı olarak İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı olarak belirlenirken, Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur, İTSO Başkan Vekili Muhsin Yeter, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ise divan kurulu üyeleri olarak belirlendi.

Divan Kurulu Heyeti’nin uhdesinde oluşumu tamamlanan İskenderun Kent Konseyi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakamı İskender Yönden olarak belirlenirken, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İSTE Öğretim Üyesi Dr. Vahit Çalışır, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tayfun Boda, CHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Kırmızıoğlu, MHP Belediye Meclis Üyesi Emir Selim Yazar, Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, TMMOB Dönem Sekreteri Mak. Müh. Murat Durukan ise yönetim kurulu üyeleri olarak belirlendi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>