İSKENDERUN ‘EVDE KAL’ ÇAĞRISINA UYDU!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Sağlık Bakanlığının ‘evde kal’ çağrısına İskenderun büyük oranda uydu.

İskenderun Belediyesi, corona virüse karşı evde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgilendirmede bulunuyor. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın Sosyal medyada ‘Evinde Kal Türkiye’ paylaşımına destek mesajları atıyor.

Türkiye’de vaka saysının görülmesiyle birlikte corona virüsten korunma yöntemleri her geçen gün araştırılıyor. İskenderun Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayımlanan Yeni coronavirüs evde izleme (karantina) kurallarında yaptığı uygulama dikkat çekiyor.

Başkan Tosyalı, “Panik yapmayın, ama uyanık olun. Ellerinizi sık sık yıkayın ve öksürük ve hapşırma görgü kurallarını uygulayın. Ağzınız, burnunuz ve gözleriniz de dahil olmak üzere yüzünüze mümkün olduğunca az dokunmaya çalışın. Sosyal mesafeyi, sarılmayı ve öpüşmeyi, el sıkışmalarını bırakın. Gerekirse daha güvenli alternatifler kullanın” uyarısında bulunuyor.

Özellikle evden çıkmamak gerektiğinin altını çizen Başkan Fatih Tosyalı, mutlaka maske takılması ve mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması çağrısında bulundu.

Dünyaya bela olan koronavirüs salgınının yayılması için yetkililerin ‘evde kal’ çağrısına İskenderun büyük oranda uydu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>