İSKENDERUN LİSESİ TARİHİ BİNASINI GÜZELLEŞTİRECEĞİZ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarihi İskenderun Lisesi binasında inceleme yaparak, “Böyle tarihi bir binanın burada sadece bir okul binası olarak değil, bu coğrafyanın sosyal bir sermayesi olarak değerlendirilmesinden yanayız” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Milletvekilleri, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve OSB Başkanı Ayhan Tosyalı ile birlikte, İskenderun Lisesi bahçesindeki tarihi taş binayı ziyaret eden Bakan Selçuk, buranın sadece bir okul binası olmadığını söyledi.

Binanın bu coğrafyanın bir sosyal sermayesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Bakan Selçuk, “Burada bir kültür merkezi ve kütüphane gibi şu an netleşmemekle beraber hizmet yapılabilmesi imkanını birlikte değerlendiriyoruz. Bu konuya hepimiz oldukça sıcak bakıyoruz ve netice itibariyle el birliğiyle burayı güzelleştirme konusunda kararlıyız” şeklinde konuştu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>