PALUT VE EKİBİ VEDA ETTİ

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Görevinden alınan Hatay Spor’un başarılı Teknik Direktörü İlhan Palut ve ekibinin Hatay Spor tesislerine gelerek futbolcular ve personellerle helalleşerek vedalaştı.Kendi saha ve seyircisi önünde Eskişehir galibiyetine rağmen başarılı teknik adam İlhan Palut ile ekibinin görevine son verildiği haberleri özellikle sosyal medyada eleştirilere hedef oldu. Kulübün kararı ise Bordo-Beyazlı camiada büyük tepki gördü, yankı buldu.

‘HEYECANINI YİTİRDİ’
Hatayspor yönetimi ise yaptığı yazılı açıklamada, “İlhan Palut’un görevden alınmasının tek nedeni; Hatayspor’umuzun takım olarak geçen seneki heyecanını yitirdiğini gözlemlememiz, aynı teknik ekiple devam ettiğimiz sürece şampiyonluk hedefimize uzak kalacak olmamıza olan kuvvetli inancımız ve zaman kaybetmeden bir kan değişikliğiyle Süper Lig yolunda devam edebilmektir” denildi.

Açıklama şöyle; “Teknik direktörümüz İlhan Palut ile yolları ayırma kararı aldığımızdan beri, özellikle sosyal medyada bu konuyla ilgili çirkin dedikoduları ve iftiraları üzülerek takip ediyoruz. Onursal Başkanımız, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın ve kıymetli eşi Nazan Savaş hanımefendinin de bazı kesimlerce özellikle ismi kullanılarak süreç provake edilmeye çalışılmaktadır. Bazı oyuncuların isimlerini yazarak “kadroya alınmalarını istemediler, alınınca da o yüzden gönderdiler” şeklinde yapılan yalan haberler ise bizlere hayal gücünün geldiği son noktayı göstermektedir. Bu haberi yaptıranların neye hizmet etiklerini bilmemekle beraber, golü atan ve attıran oyuncularımızın isimlerinin özenle seçilmesi, kurulmak istenen oyunun ne kadar büyük olduğunu anlamaya yeterdir. İlhan Palut’un görevden alınmasının tek nedeni; Hatayspor’umuzun takım olarak geçen seneki heyecanını yitirdiğini gözlemlememiz, aynı teknik ekiple devam ettiğimiz sürece şampiyonluk hedefimize uzak kalacak olmamıza olan kuvvetli inancımız ve zaman kaybetmeden bir kan değişikliğiyle Süper Lig yolunda devam edebilmektir.

‘ŞAMPİYONLUK HEDEFİMİZ VAR’
Yönetimimiz bu hedefi için sezon başında hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış ve hocanın istediği bütün transferleri gerçekleştirmiştir. Geçtiğimiz sezonda, aynı hafta oynanırken puan sıralamasında çok daha altlarda olmamıza rağmen başta Onursal Başkanımız Lütfü Savaş ve yönetimimiz İlhan Palut’a destek çıkmış ve şimdilerde provakasyon yapan kitlenin hocaya olan istifa çağrılarına kulak tıkayarak sonuna kadar hocasının arkasında durmuştur. Bunun nedeni de alınan kötü sonuçlara rağmen pozitif futbol anlayışıdır. Ne kadar doğru yaptığımızı da sezon boyunca bütün kamuoyu ilgiyle takip etmiştir. Ancak bu sezon alınan puanlara rağmen takımımız geçen seneki pozitif futbol anlayışından çok uzaktadır. Yönetim Kurulu olarak yol yakınken çare bulmak istemiş ve henüz bir şey kaybetmeden bu değişikliği yapmak zorunda kaldığımızı üzülerek belirtmeliyiz. Futbolda dün yoktur, hep daha iyi olmak zorundayız ve bu bilinçle çok istediğimiz şampiyonluğa ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. Bu vesileyle İlhan Palut ve ekibine iyi temennilerimizi bir kez daha sunarız.”
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>