ZAFER DESTANI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıldönümü kentimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda başlayan törenler, daha sonra İskenderun Kaymakamlığında tebriklerin kabulü ve geçit töreni ile son buldu.

Düzenlenen törenlere; AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılıç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Albay Fuat Gedik, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İSTE Rektörü Prof.Dr. Türkay Dereli, siyasi ve askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

GEÇİT TÖRENİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI
İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törenler, İskenderun Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atanın huzuruna sunulması, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte, Kaymakamlıktaki tebriklerin kabulü ile devam etti.

Düzenlenen bayram kutlaması seramonisi daha sonra geçit töreni ile devam etti. Buradaki kutlamalarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve akabinde İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılıç ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın törene katılan askeri birliği ve halkın bayramını kutlaması ile başladı.

‘TÜRK ORDUSU DAİMA GÖREVİNİN BAŞINDADIR’
Daha sonra İstiklal Makzume Anadolu Lisesi öğrencilerinin okudukları şiirlerin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinden Topçu Binbaşı Emrah Ölmez, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Ölmez, “Türk Ordusu milleti için daima görevinin başındadır ve milletinin gözbebeği olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos zafer bayramınızı en güzel duygularımla kutlar, başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile vatanın bütünlüğü ve şanlı bayrağımızın daima hür bir şekilde dalgalanması uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyoruz” diyerek tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.
Yapılan konuşmanın ardından, bayram kutlamaları halk oyunları gösterisi ve tören geçidi ile son buldu.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>