İHRACATTA ‘FERRA’Rİ HIZINDA!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) iş birliğiyle kurulacak olan Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi 6. Odak Toplantısını, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştiren İTSO yönetim kurulu üyeleri ve İskenderun Teknik Üniversitesi yetkilileri, toplantı sonrası fabrika ziyaretlerinde bulundular.

İTSO yönetim kurulu üyeleri ve İskenderun Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ferra Filtre yönetim kurulu başkan yardımcısı Ali Kirmit ve Ferra Filtre Genel Koordinatörü Can Teymur ile görüştüler. İskenderun Teknik Üniversitesi, DOĞAKA ve İTSO işbirliğiyle kurulacak olan İSTE Kaynak Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi ile ilgili Ferra Filtre yetkilileri bilgilendirildi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren Ferra Filtre yönetim kurulu başkan yardımcısı Ali Kirmit ve Ferra Filtre Genel Koordinatörü Can Teymur, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde filtre üretimi yaptıklarını belirterek, “Fabrikamızda, Otomobil, kamyon, TIR, hafif ticari araç, zirai araçlar ile ağır iş makineleri için yağ, yakıt, hidrolik hava ve hava kurutucu filtreler üreten Ferra Filtre, yeni üretim anlayışıyla markasını güçlendirecek” dedi.

Şirket, ayrıca pazarın ihtiyacını karşılayacak yeni ürünlere yönelmeyi hedefliyor. Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini gösteren Ferra Filtre, markalaşma sürecine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Ferra Filtre Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kirmit ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kirmit tarafından 2012 yılında kurulan şirket, yağ, yakıt, hidrolik hava ve hava kurutucu filtreler üretiyor.
30 bini kapalı alan olmak üzere toplam 110 bin metrekarelik alana sahip tesislerinde faaliyet gösterdiklerini anlatan Ferra Filtre Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kirmit, “Firma olarak Türkiye, Balkanlar ve Ortadoğu’nun sektördeki en büyük yatırımcılarından bir tanesiyiz. Yılda 6 milyon adet üretim kapasitesi ile ticari hayatına başlayan şirketimiz, üretimde kullanılan son teknoloji makine ve cihazların yanı sıra konusunda uzmanlara istihdam sağlıyor” dedi.

Ferra Filtre Tesislerinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof.Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı  aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr. Nazif Çalış, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Ersin Bahçeci, katıldılar. Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>