DEVAM EDEN PROJELER İÇİN 70 MİLYON LİRA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (Eski İl Özel İdare) binasındaki toplantı salonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
İkisi ek olmak üzere toplamda 37 madde görüşülerek karara bağlandığı olağan meclis toplantısında;

Fen İşleri Daire Başkanlığının; Antakya ve Arsuz ilçelerinde bulunan EXPO alanlarının yap, işlet, devret şekliyle 30 yıla kadar ihalesinin yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.06.2019 tarihli toplantısında alınan 126 sayılı karar ile gündeme alınan ve Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen; belediyece yapılacak ve devam etmekte olan projelerin finansmanında kullanılmak amacıyla 70 milyon TL borçlanmaya izin verilmesi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

ir sonraki olağanüstü meclis toplantısının Temmuz ayının sonunda yapılmasına karar verildi. Haber: HBB

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>