İSKENDERUN BELEDİYESİ’NDEN OYUN PARKI SEFERBERLİĞİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun Belediyesi, bugüne kadar çocuk parkı bulunmayan Dumlupınar ile Muradiye Mahallelerinin çocuklarının kullanabileceği oyun parkını Atatürk İlkokulu’nun bahçesine yaptı.

İskenderun’un Dumlupınar ile Muradiye Mahallelerinde bugüne kadar çocuk parkının bulunmadığı Belediyeye iletilmesi üzerine, iki mahallenin çocuklarına hizmet verebilecek yer arayışında kullanılabilecek alan bulunamayınca, sorun okul bahçesiyle çözüldü. Devreye İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı girerek, okul idaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan istişareler sonrasında okulun bahçesi içerisinde daha sonra okuldan ayrılmak kaydıyla çocuk oyun parkı olarak kurulmasının önü açıldı.

İskenderun Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri okulun oyun parkı olarak ayrılan bölümünde çalışmalar başlattı. İki mahallenin çocuklarının ihtiyacına cevap verecek olan birbirinden farklı, eğlenceli oyun aletlerinin yer aldığı park kısa sürede şekillendi.
Ekipler tarafından, kısa sürede kurulan oyun parkı yakın zamanda çocukların kullanımına açılacağı, bu arada çevre düzenlemelerinin sürdüğü bildirildi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>