GOLCÜLER SAHADA!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Hatay’ın Anavatana katılışının 80’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında bu yıl 35’incisi gerçekleştirilen Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın açılış maçı HBB Esentepe Futbol Sahası’nda gerçekleştirildi.
Barış, kardeşlik ve hoşgörü çerçevesinde gerçekleşen açılış karşılaşmasına, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın yanı sıra, Defne Belediyesi Başkan Vekili Ece Altunay Önal, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB daire başkanları, eski futbolcular, rahmetli Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay ve çok sayıda Hataylı sporsever katılım gösterdi.

‘FAİR-PLAY ÇERÇEVESİNDE GÜZEL MAÇLAR BEKLİYORUZ’
Açılış maçı önce konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Savaş, “ Bu turnuva Türkiye’de 35 yıllık geçmişi olan ve en çok katılımın sağlandığı en büyük organizasyon. Antakya grubunda 46, İskenderun grubunda 21 adet takım; her takımda 25 sporcu, 2 yönetici toplamda 1809 sporcu ve spor adamı ile bu turnuvaya başlıyoruz. Turnuva boyunca yaklaşık 350 maç yapılacak. Bizleri katılım sağlayarak yalnız bırakmayan ve onurlandıran herkese teşekkürlerimi sınıyorum. Fair- Play çerçevesinde güzel maçlar ve sonuçlar bekliyoruz. İnşallah dostluk çerçevesinde 23 Temmuz’a ulaşırız ve hak eden takım kazanır. Herkese iyi seyirler diliyorum” açıklamalarında bulundu.
Hatay Valisi Doğan ise, tüm sporculara başarılar dileyerek başladığı konuşmasını, “ Karşılaşmaların centilmenlik içerisinde olacağına eminim, şehrimiz bunu fazlası ile hak ediyor. Her yıl düzenlenen bu turnuvaya katılan Meziyete Aksay’a teşekkür ediyor, merhum eşi Erhan Aksay’a Allah’tan rahmet diliyor ve turnuvanın başarı ile geçmesini temenni ediyorum” diyerek noktaladı.
Konuşmaların ardından Başkan Savaş, Meziyet Aksay’a ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’a çiçek takdim etti.

Aksay’ın açılış vuruşu ile başlayan protokol müsabakasında kırmızı ve beyaz forma ile mücadele eden takımlar, fair-Play ruhu çerçevesinde herkesin beğeniyle izlediği bir performans ortaya koydu. Hatay Valisi Doğan’ın ve Başkan Savaş’ın 2’şer gol bulduğu dostluk maçında beyaz takım mücadeleyi 4-2 kazandı. Müsabakanın sonunda katılımcılara Hatay’ın yöresel tatlarından mercimekli aş ikramında bulunuldu.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>